+A A
Otrdiena, 19. Janvāris, 2021
Alnis, Andulis

Jelgavas novada jaunieši atgriežas no starptautiskas apmaiņas Vācijā

06.08.2014

Jau ceturto gadu no 19. līdz 27. jūlijam Jelgavas novada jaunieši piedalījās jauniešu pieredzes apmaiņā Vācijā, Cvikavā (Zwickau) projekta „Fit for the future” ietvaros kopā ar jauniešiem no Vācijas, Latvijas, Rumānijas un Turcijas. Šogad tēma - „Be part, take part” – esi daļa no visa un ņem dalību visā.

Jaunieši izteica savu viedokli par izaicinājumiem sabiedrībā un to risinājumiem. Ņēma dalību komandu darbā, kā arī uzzināja mazliet par teorija par lomām komandā, cilvēka psiholoģiju un ieteikumiem, kā labāk sasniegt savus mērķus arī pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem.

Braucienā uz Cvikavas (Zwickau) pilsētu jaunieši devās iepazīt pamestu industriālo teritoriju un ēku otro dzīvi. Vasarā šeit ierodas mākslinieki no dažādām valstīm un veido zīmējumus uz ēku sienām. Savukārt ekskursijā uz Drēzdeni jaunieši apskatīja Drēzdenes moderno daļu kā arī vecpilsētas vēsturiskās celtnes, mākslas muzeju un novēroja pilsētas ikdienas rosību.

Tāpat tika rīkots arī klātesošo tautu nacionālais vakars – katra komanda prezentēja savu nacionālo ēdienu, dzērienu,  tautastērpu, dejas.

Jaunieši iepazina jaunas neformālās metodes, gan kā sasniegt kopēju grupas darba mērķi – Open space, Prototyping, Dreamjourney, gan arī mācēt uzklausīt otra viedokli pat, ja tas pilnīgi atšķiras no savējā.

„Noslēguma pasākuma Designe future – jaunieši prezentēja iepriekšējās dienās grupās paveikto darbu. Pasākums notika brīvā gaisotnē burvīgā kultūras centrā un tā pagalmā Cvikavā (Zwickau). Deviņas dienas paskrēja nemanot un projekta novērtēšanas daļa, labie vārdi, mazās atvadas bija mazliet skumīgas, jo visas dienas ritēja jaukā atmosfērā ar jokiem un smaidiem sejā. Pēc latviešu komandas jauniešu iniciatīvas – atvadu labos vārdus visiem bija iespēja uzrakstīt katram dalībniekam uz muguras pielīmētas lapas, kas izraisīja gan jautrību, gan dziļus pārdomu brīžus,” par piedzīvoto stāsta Linda Valtere (grupas līdere)

Projektu finansē Eiropas Savienības programma „Jaunatne darbībā”. Projekta partnerorganizācija biedrība „ideA” sadarbībā ar Jauniešu padomi.

Jelgavas novada jaunieši atgriežas no starptautiskas apmaiņas Vācijā