+A A
Otrdiena, 19. Janvāris, 2021
Alnis, Andulis

Jaunieši dodas uz Ungāriju lauzt stereotipus par Latviju

26.09.2014

Laikā no 2.-11.septembrim seši Jelgavas novada jaunieši piedalījās projektā „Laužam stereotipus”, kas notika Ungārijā ,Káptalanfüred rajonā Jauniešu nometņu vietā netālu no Balatona ezera.

Projekta ietvaros notika stereotipu iepazīšana un laušana starp dažādu valstu pārstāvjiem no Ungārijas , Rumānijas, Turcijas, Slovākijas, Itālijas, Beļģijas un Latvijas. Darba procesā notika diskusijas, prezentācijas, darbi grupās, kas ļava jauniešiem nonākt pie projekta mērķa iepazīt dažāda veida stereotipus , izsprast kā tie ir radušies kāda ir to ietekme uz sabiedrību un kā mazināt tās ietekmi.

Neatņemama projekta daļa ir citu kultūru iepazīšana, kas ļava jauniešiem uzzināt par dalībvalstu vēsturi, nacionālajiem ēdieniem, dejām un kultūras īpatnībām. Projekta laikā jauniešiem bija iespēja piekopt aktīvu dzīvesveidu, pārbaudīt savas prasmes aktiermākslā un komandu veidošanā.

Jelgavas novada jauniešiem sadarbība ar Jauniešu organizāciju UTON Ungārijā jau notiek otro gadu, un tiek plānoti jauni projekti arī turpmāk.

Projektu finansē Eiropas Savienības programma „Jaunatne darbībā”. Projekta partnerorganizācija biedrība „ideA” sadarbībā ar Jauniešu padomi.

Jaunieši dodas uz Ungāriju lauzt stereotipus par Latviju