Svētdiena, 28. Maijs, 2017
Vilhelms, Vilis

Jelgavas novada pašvaldības iesaistījusies ERASMUS+ programmas stratēģiskās partnerības projektā „Jauniešu acis” (Young Eyes)

02.06.2015

Jelgavas novada pašvaldības jauniešiem radīta iespēja veidot labāku vietējo vidi starptautiskā projekta „Young Eyes” ietvaros, kas norisināsies līdz 2016.gada 31.augustam. Projektā iesaistītās organizācijas – Innovation Circle Network (Norvēģija), Raunas novada pašvaldība un Jelgavas novada pašvaldība (Latvija), Planning Aid for Scotland (Lielbritānija), Robertsfors pašvaldība (Zviedrija) un Suwalku pašvaldība (Polija).

Laikā no 20. līdz 23.janvārim Varšavā, Polijā notika projekta koordinatoru starpvalstu tikšanās. Tās laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta galveno ideju, tika prezentēti metodiskie norādījumi un perspektīvas attiecībā uz projektu un tā ieviešanu. Visi klātesošie partneri iepazīstināja ar savu pašvaldību, pašvaldības darbu ar jauniešiem un diskutēja par labās prakses piemēriem katrā valstī.

Projekta „Young Eyes” mērķis ir ietekmēt vietējās vides (pilsētas vai novada, pagasta) attīstību un tās pievilcību, no jauniešu perspektīvas radot noderīgus priekšlikumus turpmākiem politiskiem lēmumiem, kā arī paaugstināt lēmumu pieņēmēju un sabiedrības ieinteresēto pušu apziņu par jauniešu līdzdalību, kopienas attīstību, apkārtējās vides pievilcību. Mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 14-20 gadiem.

Galvenās projekta tēmas ir pārvaldība (governance), identitāte (identity) un pievilcība (attractiveness), un uz tām balstīsies jauniešu vietējo rīcības grupu ikdienas darbs. Projekta ietvaros notiks četras starptautiskas darbnīcas, divas no tām 2015.gadā – jūnijā Suwalkos (Polija) un augustā Raunas novadā, savukārt 2016.gadā martā jaunieši tiksies Jelgavas novadā un noslēgums plānots jūnijā Robertsfors (Zviedrija). Papildus tiks organizētas starptautiskās projekta koordinatoru darba grupas tikšanās, lai izvērtētu projekta virzību.

Projektu 100% apmērā finansē Eiropas Komisijas programma ERASMUS+, tā kopējais budžets ir 125 886 EUR, Jelgavas novada pašvaldības daļa tajā sastāda 17 700 EUR.