Piektdiena, 25. Jūnijs, 2021
Maiga, Milija

Jelgavas novada jaunieši diskutē par veselīgu dzīvesveidu Turcijā, Aksaray reģionā

16.06.2015

No 22.maija līdz 27.maijam 6 Jelgavas novada jauniešiem bija lieliska iespēja ņemt dalību Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Erasmus+ starptautiskā jauniešu apmaiņas projektā "To oBEse or NOT TO oBEse" projekta tēma bija par veselīgu dzīvesveidu un pieaugošo tendenci par lieko svaru jauniešu vidū.

Projekts norisinājās Turcijas pilsētā Aksaray, kur piedalījās jaunieši no  Čehijas, Lietuvas, Latvijas, Spānijas, Itālijas un Turcijas.

Jauniešu apmaiņas ietvaros tika veidotas diskusijas, prezentācijas un ielu intervijas par liekā svara problēmām Turcijā. Katra valsts veidoja savu plakātu par situāciju savā zemē. Darba cēlienu iesākām ar enerdžaizeriem. Bez komandu spēlēm, sacensībām un prezentācijām, katra valsts organizēja nacionālos vakarus, to laikā galdā tika likti tradicionālie ēdieni, stāstīts un rādīts par zemi no kurienes katrs nāk un arī veiktas atjautīgas aptaujas, cik no stāstītā katrs atceras.

Viens no rītiem sākās agrāk - ar rīta rosmi parkā ar ko vietējie īpaši lepojas. Pirms dažiem gadiem tas tika labiekārtots un nu ir publiski pieejams pilsētas iedzīvotājiem - ar speciāla seguma skrejceliņu, āra dažnedažādiem trenažieriem, bērnu laukumiem, soliņiem un pat lapenītēm, kuras iecienījuši vietēji īpaši brīvdienās pavadot laiku ar ģimenēm.

Visiem noteikti paliks atmiņā Aksaray Jauniešu centrā iepazītā un praktiski apgūtā EBRU "water painting" zīmēšana ūdenī un arī speciāli mums organizēts koncertiņš ar Turcijas tradicionālajiem mūzikas instrumentiem.

Organizatori bija īpaši parūpējušies par to, lai visi no jauniešu apmaiņas gūtu ieskatu viņu kultūru, tradīcijām, ēšanas un atpūtas paradumiem. Tika organizētas pusdienas pilsētā ar turku tradicionālo ēdienu, vakara pasākums ar turku kafiju/tēju. Pat ekskursija uz netālu esošo populāro tūrisma vietu Cappadocia.
Ar katru šādu jauniešu pieredzes apmaiņas braucienu ikviens kļūst bagātāks ar pieredzi, ar citādu skatījumu uz dzīvi, citu redzesloku, jauniem paziņām un iespaidiem.

Projekta koordinatore jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode, projekta partneri Latvijā Biedrība „Iepazīsim sevi”.

Jelgavas novada jaunieši diskutē par veselīgu dzīvesveidu Turcijā, Aksaray reģionā