Ceturtdiena, 17. Jūnijs, 2021
Artis, Artūrs

Jaunatnes darbinieki apgūst metodes darba ar jaunatni Turcijā, Diyarbakir reģionā

17.06.2015

Laikā no 26.maija -2.jūnijam četri jauniešu līderi pārstāvēja Jelgavas novadu starptautiskā apmācību projektā” Because of You(th)”, kas notika Turcijā, Diyarbakir pilsētā.

Apmācībās tiks apspriestas valstu veiksmīgākie pieredzes stāsti bezdarba mazināšanai jauniešu vidū un kopīgi meklējam risinājumus šai problēmai.  Apmācībās dalībnieki iepazinās ar dažādām metodēm, kas var palīdzēt jauniešiem saprast savas stiprās puses lai veiksmīgāk iekļautos darba tirgū. Apmācību lakā tikai iepazīstināti ar Eiropas Savienības neformālo izglītības programmu „Erasmus+” , lai kopā ar jaunieti radītu idejas vietēja mēroga projektiem, kas var tikt realizēti Starptautiskās jauniešu iniciatīvas ietvaros programmā “Erasmus+”.

Apmācībās tika izmantotas neformālās izglītības metodes. Šī iemesla dēļ dalībniekiem bija ļoti daudz praktiskas aktivitātes ar pašrefleksiju.

Kultūrprogrammas laikā dalībnieki iepazinās ar kurdu nacionālo virtuvi, mūziku un arhitektūru, jo šajā pilsētā dzīvo 99% kurdi. Vietējie iedzīvotāji šo pilsētu dēvē par kurdu galvaspilsētu (kurdu valodā pilsētu sauc Amed).

Jāpiebilst, ka sociālā tīklā Facebook tika arī izveidota šim projektam veltīta domubiedru grupas lapa, kurā operatīvi tika izvietoti resursi, kas būs pieejami apmācību dalībniekiem.

„Latvijas grupas dalībnieku vārdā izsakām milzīgu pateicību biedrībai „ideA” par sniegto iespēju pabūt šajā starptautiskajā apmācībā, satikt domubiedrus un potenciālos projektu partnerus, veidot sadarbību starp nevalstisko sektoru!”, tā Alise Raupe, Latvijas komandas pārstāve.

Projekta koordinatore jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode, projekta partneri Latvijā biedrība „ideA”.

Jaunatnes darbinieki apgūst metodes darba ar jaunatni Turcijā, Diyarbakir reģionā