Svētdiena, 28. Maijs, 2017
Vilhelms, Vilis

Jēkabniekos aizvadītas netradicionālās orientēšanās sacensības jauniešiem

03.08.2016

30.jūlijā Jēkabniekos, Svētes pagastā norisinājās ikgadējās netradicionālās orientēšanās sacensības jauniešiem “Netradicionālās orientēšanās sacensības 2016”. Sacensībās piedalījās Jelgavas novada pagastu pārstāvētas jauniešu komandas, kā arī jauniešu komandas no Ozolnieku novada.

Sacensības notika ceturto gadu pēc kārtas. Kā jau ierasts, tās norisinājās trīs daļās – orientēšanās daļa, kur pēc izsniegtās kartes komandām bija jānokļūst atzīmētajos punktos izpildot tur uzdoto uzdevumu, otrā daļa – erudīcijas daļa, kur komandām nācās “paasināt prātu”, lai atbildētu uz erudītiem jautājumiem, un trešajā daļā tika organizēta popiela.

Šogad netradicionālajās jauniešu orientēšanās sacensībās piedalījās deviņas komandas no Jelgavas novada un Ozolnieku novada. Sacensībās tika pārstāvēts Svētes, Zaļenieku, Kalnciema, Jaunsvirlaukas, Platones, Vircavas pagasts un Ozolnieku novads.

Svētes pagasts tika pārstāvēts ar divām komandām – “Smaidīgie” un “Svēte”, Zaļenieku pagasta komanda ar nosaukumu “Sēnes”, Kalnciema pagasta komanda “Pokemen Go”, Jaunsvirlaukas pagasta komanda “Izturīgie”, Platones pagasta komanda “SuperAita”, Platones un Vircavas pagasta apvienotā komanda “Vilki”, kā arī Ozolnieku novada Salgales pagasta jauniešu komanda no Emburgas jauniešu centra “Emburgas jaunieši”, un Ozolnieku novada jauniešu komanda “OZO jaunieši” no Ozolnieku bērnu un jauniešu iniciatīvu centra.

Pirmo vietu šo sacensību vēsturē šogad ieguva vietējie - Svētes pagasta komanda “Smaidīgie”. Pietrūkstot tikai puspunktam, otrajā vietā ierindojās Platones pagasta komanda ar nosaukumu “SuperAita”. Un pietrūkstot tikai diviem punktiem no otrās līdz trešajai vietai, trešajā vietā ierindojās Svētes pagasta komanda “Svēte”. Ceturtie palika “Emburgas jaunieši” no Ozolniekiem, bet piektie – Platones un Vircavas pagasta apvienotā komanda “Vilki”. Pārējās komandas netika numurētas pēc iegūtās vietas, taču saņēma pateicības par piedalīšanos.

Pasākuma atbalstītāji – Svētes pagasta pārvalde, Jēkabnieku Kultūras nams, SIA "Viesu Līči", SIA “Mežacīruļi”, A-Z Boulings, AntiCafe, SIA "Auto Starts tūre", 212, Refill, Timermaņa Foto darbnīca, kafejnīca “Silva”. Dalībnieku ēdināšanu nodrošināja - SIA “SATEVI”.

Netradicionālās orientēšanās sacensības organizēja Jelgavas novada pašvaldības Svētes pagasta jaunatnes lietu koordinators Jānis Zariņš. Sacensību organizēšanā aktīvi iesaistījās arī vietējie Svētes pagasta jaunieši kā brīvprātīgie.

Jānis Zariņš, Svētes pagasta jaunatnes lietu koordinators Jelgavas novada pašvaldībā

Jēkabniekos aizvadītas netradicionālās orientēšanās sacensības jauniešiem