Ceturtdiena, 29. Jūnijs, 2017
Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris

Sociālās kampaņas filmas "Cilvēks bez ietekmes" kino seanss Jelgavas novadā

31.10.2016
4. novembrī plkst. 13.00 Jelgavas novada Jaunatnes mēneša ietvaros Jelgavas novada pašvaldības administrācijas ēkā 1. stāvā, lielajā zālē aicinām skolēnus, studentus un ikvienu aktīvu un attīstībā ieinteresētu personu uz filmu mēneša domātājiem “Ko sēsi, to pļausi” pasākumu. Tā laikā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Cilvēks bez ietekmes” (No Impact Man), būs arī diskusija. Filmu mēnesi Latvijā rīko Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību. Filmu mēnesis būs viena no LAPAS organizētās sociālās kampaņas par godīgu starptautisko nodokļu politiku “Ko sēsi, to pļausi” aktivitātēm.
Ieeja pasākumā bez maksas.

Dokumentālā filma “Cilvēks bez ietekmes” ir 2009. gada dokumentālā filma (angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā), kas parāda vienu gadu amerikāņu rakstnieka un vides aizstāvja Kolina Bevana (Colin Beaven) un viņa ģimenes dzīvē laikā, kad viņi īstenoja eksperimentu dzīvot Ņujorkā, neatstājot ietekmi uz apkārtējo vidi.

“Lielais jautājums šajā eksperimentā bija, vai viens cilvēks var ko ietekmēt. Mani satrauc tas, ka cilvēki runā, ka indivīda rīcība nav svarīga, taču tieši indivīda rīcība liek mums iesaistīties,” filmas galveno būtību raksturo pats filmas gavenais varonis K.Bevans. “Kāpēc man jāgaida, kamēr valdība ko izdarīs? Kāpēc man jāgaida, kad lielie uzņēmumi ko izdarīs? Kāpēc man pašam ko nedarīt?”

LAPAS direktore Inese Vaivare par šī gada filmu mēnesi: “Dokumentālo filmu mēnesi visā Latvijā LAPAS organizē jau trešo reizi. Tas kļūst par labu tradīciju, ko attīstām un turpinām, tādā veidā stāstot par aktuālām globālām tēmām un projektiem. Atšķirībā no diviem iepriekšējiem filmu mēnešiem, šoreiz filmas skatīšanos esam papildinājuši ar diskusiju pasākuma norises vietās, jo pieredze rāda, ka šādas domāt rosinošas filmas raisa virkni pārdomu un jautājumu, kurus skatītājiem ir vēlme pārrunāt un izprast dziļāk.”

Vairāk par kampaņu:

LAPAS sociālās kampaņas par godīgu starptautisko nodokļu politiku “Ko sēsi, to pļausi” aktivitātes paredzētas plašai iedzīvotāju auditorijai un to svarīgākais uzdevums ir paaugstināt iedzīvotāju iesaisti godīgas nodokļu reformas īstenošanā Eiropas Savienības un globālā līmenī, sekmējot indivīdu individuālo atbildību un aktīvu līdzdalību dažādos rīcības līmeņos.

Vairāk informācijas par kampaņu: www.lapas.lv
Vairāk informācijas par projektu: www.godiginodoklivisiem.lv
Pasākums top ar Ārlietu ministrijas un Eiropas Savienības finansiālu atbalstu.