Otrdiena, 25. Aprīlis, 2017
Līksma, Bārbala

Sveikti Jelgavas novada jaunieši - brīvprātīgā darba veicēji

09.12.2016

Ceturtdien 8. decembrī Jelgavas novada pašvaldībā notika pasākums “Pateicība Jelgavas novada jauniešiem par brīvprātīgā darba veikšanu 2016. gadā”. Pasākumā divdesmit Jelgavas novada jauniešiem tika izteikta publiska pateicība par personisko ieguldījumu brīvprātīgā darba veikšanā kādā no pagastiem, izglītības iestādēm, jauniešu centriem, organizācijām un konkrētiem projektiem jaunatnes darbā 2016. gada ietvaros.

Pateicību saņēma - Veronika Baikova, Sendija Ozoliņa, Ričards Ribikausks, Margarita Zaula, Kristīne Kuzņecova, Kevins Ribikausks, Dilans Bondarčuks, Diāna Zaula, Anastasija Ptičkina, Elizabete Bergmane, Jurijs Kadočņikovs, Viktorija Ivanova, Kristiāns Jānis Valentinovičs, Džūlija Suboča, Gerda Ella Ribakina, Arnita Žukauska, Justs Muižnieks, Indra Rumpe, Sandijs Lasenbergs, Egija Graudiņa. Jaunieši visa gada laikā ir palīdzējuši organizēt un vadīt gan pasākumus, gan ikdienas darbus jauniešu centros, skolās un pagastos, tāpat arī snieguši palīdzību gan jaunākiem bērniem, gan vecākiem ļaudīm, ir realizējuši dažādas sabiedrībai nozīmīgas akcijas gan dabas aizsardzībai, gan jauniešu dzīves uzlabošanai vietējā pašvaldībā.

Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir veicināt Jelgavas novada jauniešu interesi un izpratni par brīvprātīgo darbu vietējā kopienā un sekmēt viņu iesaistīšanos brīvprātīgā darba veikšanā un organizēšanā.

Kā paši jaunieši stāsta brīvprātīgais darbs ir lieliska iespēja jebkuram jaunietim pilnveidot savas zināšanas, prasmes, var iegūt jaunus draugus, domubiedrus, strādājot par brīvprātīgo var īstenot iecerētas idejas un varbūt pat sapņus.

Pasākuma ietvaros ar pieredzes stāstiem, kā brīvprātīgais darbs ir ietekmējis dzīvi, dalījās viesi - Ieva Karpoviča no Bauskas novada, kas ir viena no tuesi.lv 100 iedvesmu stāstu par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos dalībniecēm, un Liene Aveniņa biedrības “Jauno zemnieku klubs” valdes priekšsēdētāja.

Lai pieaugušie iedvesmotu jauniešus turpināt sevi pilnveidot, darot labus darbus vietējā kopienā, pasākuma laikā tika apbalvoti projektu konkursa “Mēs savai videi - 2016” labāko projektu realizētāji – projekts Augam stipri “Birzītes krastos”, ko ir realizējuši Viesturciema Birzītes iedzīvotāji, pārstāvis Artis Koško, un projekts Mājas “Sidrabītes” nojumu renovācija un zaļās zonas labiekārtošana, ko realizēja biedrība “Sidrabītes”, pārstāve Naiļa Jumakajeva.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Kode, jaunatnes lietu speciāliste, kristine.kode@jelgavasnovads.lv

Sveikti jaunieši - brīvprātīgā darba veicēji novadā