+A A
Svētdiena, 28. Februāris, 2021
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Jelgavas novadā viesojās Teravādas budistu mūks ar sesiju “Meditācija un pašattīstība”

09.12.2016

Globālā projekta Peace Revolution ietvaros Latvijā laikā no 1. līdz 9. decembrim pirmo reizi tiek organizēta meditācijas tūre Miers Tevī, Miers Apkārt. Tās ietvaros Latvijā viesojas Teravādas budistu mūks un meditācijas skolotājs no Taizemes Godājamais John Paramai Dhanissaro un vada bezmaksas meditācijas sesijas un lekcijas par dažādām tēmām - miera kultūra, kreativitāte, prāts un apzinātība, pašattīstība u.c., viesojoties dažādas Latvijas vietās.

3. decembrī Jelgavas novadā Zaļenieku pagastā (Zaļenieku muižas pilī) notika viena no desmit mūka vadītajām sesijām ar tēmu “Meditācija un pašattīstība”, ietverot tādus jautājumus kā padomi sabalansētai un harmoniskai dzīvei, sevis izzināšana, dzīves misija. Dalībniekiem bija iespēja praktizēt meditāciju un saņemt atbildes uz dažādiem sev interesējošiem jautājumiem savai garīgai izglītošanai.
 
Peace Revolution ir projekts, ko 2008. gadā Taizemē aizsāka starptautiska organizācija World Peace Initiative Foundation (WPI). Organizācijas mērķis ir veicināt miera kultūru pasaulē ar meditācijas un apzinātības (mindfulness) praksi. Tāpēc Peace Revolution sauklis Peace In Peace Out (PIPO) apzīmē katra indivīda izvēli būt pārmaiņām, ko viņš vai viņa vēlas redzēt. Tādējādi WPI tic, ka miers pasaulē ir sasniedzams, ja katrs indivīds vispirms attīsta sevī iekšējo mieru.
 
Sesiju Jelgavas novadā organizēja Peace Revolution pārstāvji sadarbībā ar jaunatnes darbu un Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu.
 
Informāciju sagatavoja: Kristīne Kode, jaunatnes lietu speciāliste

Meditācijas tūre Zaļeniekos "Miers Tevī, Miers Apkārt"

Foto: Mārtiņš Barons