Svētdiena, 11. Aprīlis, 2021
Hermanis, Vilmārs

Jaunieši iepazīst Eiropu dažādu valstu noskaņās

02.05.2017

Jau piekto gadu Jelgavas novadā notiek Eiropas dienas pasākumi jauniešiem. Šogad Eiropas diena tiek izvērsta trīs dažādu Eiropas valstu pēcpusdienās jauniešu centros Elejā, Vircavā un Jaunsvirlaukā. Eiropas dienas pēcpusdienas tiek veidotas dažādu valstu Eiropas Savienības valstu noskaņās, ko paši jaunieši ir izvēlējušies.

Pirmā pēcpusdiena Horvātijas valsts noskaņās tika aizvadīta 25.aprīlī Jelgavas novada Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centrā, kas atrodas Elejas pagastā. Programmas ietvaros tika iepazīta Eiropas Savienība dažādos konkursos, jaunatnes darba koordinators Jānis Zariņš dalījās pieredzē par piedzīvoto starptautiskā apmaiņas projektā “Music Makes Feelings”, kas norisinājās Horvātijā, Rijekā šā gada martā, uzstājās jaunieši, kas neformālā izglītībā apgūst ģitārspēli un dalībnieki paši gatavoja un baudīja Horvātijas valstij raksturīgas uzkodas.

3.maijā no plkst.16.00 notiks Eiropas diena Īrijas valsts noskaņās, jaunieši aicina uz tikšanos AAPC “Kamenītes” Vircavas pagastā. Pēc aktivitātēm Īrijas valsts noskaņās no plkst.18.00 notiks DJ nodarbību priekšnesumi un dalībnieki varēs atpūsties dažādas disko mūzikas pavadībā.

Savukārt, 10.maijā no plkst.17.00 notiks Eiropas diena Austrijas valsts noskaņās, to organizē Staļģenes Jauniešu centrs. Pasākums notiks “Jaunlīdumos”, kas ir Izglītības, kultūras un sporta centra “Līdumi” filiāle Dzirniekos.

Eiropas dienas pasākumi tiek organizēti sadarbībā ar Europe Direct Informācijas punktu Jelgavā.

Plašāk par jaunumiem jaunatnes darbā Jelgavas novadā seko: šeit

Jaunieši iepazīst Eiropu dažādu valstu noskaņās