Otrdiena, 26. Septembris, 2017
Kurts, Knuts, Gundars

Jaunatnes darbinieki no citām pašvaldībām smeļas pieredzi Jelgavas novadā

28.06.2017

Jelgavas novads maija mēnesī uzņēma viesos divu pašvaldību Madonas un Olaines novadu jaunatnes darbiniekus. Abu vizīšu laikā Jelgavas novads dalījās pieredzē par jaunatnes darba attīstību pēdējo piecu gadu laikā, ikdienas darbu un realizētajiem projektiem.

Jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode saka: “Jaunatnes darbs nav par kvantitāti, bet gan par kvalitāti. Pēdējo piecu gadu laikā Jelgavas novadā izveidota jaunatnes darba platforma, kur ir divi būtiski elementi – jaunieši vecumā no 13-25 gadiem un jaunatnes darbinieki jeb atbalsta personas, kas strādā ar jauniešiem ar personīgo pieeju. Esam priecīgi, ka pie mums viesojas citu pašvaldību jaunatnes darbinieki, tas nozīmē, ka mums ir ko dot citiem. Jaunatnes darbs Latvijā ir tikpat dažāds, kā paši jaunieši, un darba modelis ir jāveido atbildoši esošai situācijai konkrētā teritorijā.”

Viesi vizīšu laikā tikās ar novada domes priekšsēdētāju Ziedoni Cauni, Izglītības pārvaldes vadītāju Gintu Avotiņu, kā arī novada jaunatnes darbiniekiem. Tika apmeklēti jauniešu centri Jaunsvirlaukas, Vircavas un Elejas pagastos, lai gūtu praktisku ieskatu jaunatnes darba ieviešanā vietējā mērogā.

Jelgavas novada jaunatnes darbinieki un jauniešu padomes pārstāvji katru gadu arī dodas pieredzes apmaiņā uz kādu no Latvijas pašvaldībām, tādējādi stiprinot savu darba kapacitāti un sadarbību jaunatnes darba jomā nacionālā mērogā.

Informācijas sagatavotājs:
Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste