Piektdiena, 20. Oktobris, 2017
Leonīda, Leonīds

Starptautiska projekta ietvaros jaunieši mācās neformālā izglītībā pieņemt atšķirīgo

28.06.2017

Projekta “Iesaisties!” (“Get involved!”) ietvaros Jelgavas novadā laikā no 6. līdz 9.jūnijam norisinājās starptautiskas apmācības neformālā izglītībā jauniešiem “Dzimumu līdztiesība: kāpēc tas ir svarīgi?”. Apmācības pulcēja kopā 21 dalībnieku – jauniešus vecumā no 15 līdz 20 gadiem un jaunatnes līderus no Jelgavas novada (Latvijas), Glodeni (Moldovas), Viljandi (Igaunijas).

Mācību programma tika veidota neformālā izglītībā, tās ietvaros dalībnieki apguva prasmi izzināt sevi, apzināt atšķirīgo, dažādo sevī un apkārt, individuāli un grupās izzināja sekojošas tēmas - dzimumu līdztiesība, vai tas ir vai nav svarīgi, cik svarīga ir dzimumu loma sabiedrībā, emocionālā vardarbība internetā, sociālajos medijos, kā mēs veidojam savu personību sociālā vidē un kā tas ietekmē mūsu ikdienu un attiecības vienam ar otru? Starpkultūru vakarā jaunieši paši veidoja programmu, lai iepazītu viesu kultūru, tradīcijas, raksturīgo par pārstāvēto valsti. 18 jauniešiem šīs bija pirmās apmācības neformālā izglītībā.

“Mērķis šādām mācībām ir dot jauniešiem iespēju saprast un pieņemt sevi un kā mēs varam mācīties neformālā izglītībā – ārpus formālās izglītības vides,” jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode. Apmācības organizēja biedrība "ideA" sadarbībā ar Jelgavas novada Izglītības pārvaldi, piesaistot jaunatnes darbā zināmus trenerus neformālā izglītībā – Alisi Raupi un Laumu Ziemeļnieci.

Paši dalībnieki mācību izvērtēšanas posmā atzina, ka mācībās guva izpratni, ka bieži, lai gūtu atbildes ir jāmācās arī klausīties, ne tikai runāt pašam. Dalīties personiskā pieredzē, stāstos, kas kādam var būt noderīgi. Žurnāli un sociālie tīkli veido maldīgu priekšstatu par reālo dzīvi. Vērtīgākais, kas iegūts izziņas procesā, ko grupa kopīgi atzina – laika plānošanas svarīgums ikdienā, darbs komandā, māksla komunicēt ar cilvēkiem, valodas barjeras pārkāpšana, izaicināt sevi izkāpt no komforta zonas.

Neformālās izglītības programmas ik gadu tiek ieviestas jaunatnes darbā Jelgavas novadā, iesaistot gan jauniešus, gan jaunatnes darbiniekus pašā mācību procesā.
Projekts atbalstīts Latvijas Pašvaldību savienības izsludinātajā mikrograntu projekta konkursā “Vietējās pašvaldības – attīstības izglītības un sabiedrības izpratnes veicinātājas” un tā mērķis ir veicināt attīstības izglītību un veicināt sabiedrības izpratni par sabiedrības līdzdalību. Mācības jauniešiem ir viena no projekta aktivitātēm.

Informācijas sagatavotājs:
Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste

Jaunieši mācās neformālā izglītībā pieņemt atšķirīgo