Pirmdiena, 18. Jūnijs, 2018
Madis, Alberts

Jelgavas novada jaunieši dodas uz Vāciju, lai piedalītos starptautiskā jauniešu projektā

27.11.2017

Šodien, 27.novembrī seši Jelgavas novada jaunieši – skolēni no Elejas, Vircavas un Kalnciema vidusskolām kopā ar grupas vadītāju skolotāju Baibu Atmani dodas uz Vāciju, Recklinghausen pašvaldību, lai piedalītos starptautiskā jauniešu tikšanās un jauniešu konferencē “National Model United Nations in classroom”.

Projektā piedalās jaunieši no trīs valstu novada pašvaldībām, Recklinghausen, Vācija, Jelgavas novads, Latvija, un Wodzislav, Polija.

Starptautiskās tikšanās mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par politiskiem procesiem un, pamatojoties uz starptautisku labās prakses piemēru, veicināt jauniešu interesi profesionālo izglītību un profesionālām ievirzēm.

Projekta ietvaros jauniešiem būs iespēja piedalīties simulācijas spēlē, lai  iejustos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pārstāvju no dažādām valstīm lomās. Skolēni caur šo aktivitāti var pierādīt sev, ka politiskās sistēmas darbojas tikai ar daudzu cilvēku sadarbību, un, ja rodas dažādas intereses, labus risinājumus var izstrādāt vai nu vienprātīgi, vai ar kompromisu starpniecību.

Informācijas sagatavotājs:
Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste