Ceturtdiena, 6. Maijs, 2021
Didzis, Gaidis

Starptautisks jauniešu apmaiņas projekts "Activities for today, results for tomorrow!”

10.07.2017

No šā gada 26.jūnija līdz 3.jūlijam  Jelgavas novada  Jaunsvirlaukas pagastā norisinājās starptautisks jauniešu apmaiņas projekts "Activities for today, results for tomorrow!”.  Projekta iesniedzējs - biedrība “Iepazīsim sevi”.  

Projekta mērķis bija veicināt jauniešu iesaistīšanos starptautiskā un sociālā vidē, radot iespēju radošai brīvā laika pavadīšanai. Projektā piedalījās  Slovēnijas, Rumānijas, Itālijas un Latvijas (Jelgavas novada) jaunieši, kopā 32 dalībnieki vecumā no 13 līdz 17 gadiem un jauniešu grupu līderi, tajā skaitā jaunatnes darbinieki.

Projekta programmu veidoja paši dalībnieki, kāds ir arī jauniešu apmaiņas mērķis – vide radošo ideju un darbu izpausmei. Nedēļas ietvaros notika darbošanās grupās, aptverot dažādas tēmas – foto un video, māksla, kulinārija, sports, mūzika. Katras valsts komanda bija atbildīga par attiecīgo darbnīcu, piemēram, par foto un video darbnīcu atbildēja Slovēnijas komanda, par kulināriju atbildīga bija Itālijas komanda, par  sporta  darbnīcu - Rumānijas komanda un par mākslu un mūziku - Latvijas komanda. Darba grupas tika miksētas, lai dotu iespēju jauniešiem strādāt internacionālās komandās, kas veicināja komunikācijas prasmes un ļāva izzināt citu tautu kultūras. Nedēļas laikā jauniešiem bija iespēja izzināt gan sevi, gan iepazīt citu valstu dalībniekus, lauzt stereotipus un būt tolerantiem pret citām kultūrām un to atšķirībām.

Vakaros tika organizēti dalībvalstu kultūras vakari, kad katras valsts pārstāvji ar rotaļām, dejām, dziesmām un izzinošo programmu prezentēja savu valsti. Projekta ietvaros jauniešiem tika organizēta vizīte Rīgas Eiropas Savienības mājā, kur viņi tika iepazīstināti ar savu lomu Eiropas Savienībā. Savukārt Jelgavā tika iepazītas programmas “Erasmus+” priekšrocības un iespējas, kas jauniešos raisīja jaunas idejas citiem projektiem.

Projekta lielais pasākums notika 30.jūnijā, kas pulcēja projekta dalībniekus un Jelgavas novada jauniešus, kopā svinot Erasmus+ 30 gadu jubileju, par aktivitātēm parūpējās "Europe Direct" informācijas centrs! Jaunieši prezentēja savu valsti, savukārt Jelgavas novada jaunieši prezentēja kādu citu valsti, kurā ir būts kādā no projektiem. Katra projekta darba grupa bija sagatavojusi nelielu atskaiti par paveikto nedēļas laikā – mūzikas grupa sagatavoja muzikālus priekšnesumus, kur viens no emocionālākajiem brīžiem – visi dziedāja latviešu valodā. Foto – video grupa parādīja bildes, pastāstīja par šīs jomas svarīgākajiem aspektiem. Mākslas grupa demonstrēja savu darbu veikumu un kulinārijas grupas cienāja ar pašu saceptiem gardumiem. Savukārt sporta grupa aicināja visus uz kopīgo sporta pasākumu divu stundu garumā – stafetes, individuālās spēles un citas komandu spēles.

Paldies visiem, kas piedalījās projektā! Projekts izdevās un katrs jaunietis ir guvis jaunas iemaņas un prasmes.

Starptautisks jauniešu apmaiņas projekts "Activities for today, results for tomorrow!”