Trešdiena, 8. Decembris, 2021
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Jāņa Bisenieka fonds aicina skolēnus uz Biznesa nakti Jelgavā

18.02.2019

Jāņa Bisenieka fonds sadarbībā ar Jelgavas tirgotāju un ražotāju asociāciju, Jelgavas biznesa inkubatoru, Jelgavas izglītības pārvaldi, Jelgavas Tehnikumu un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju no 1. līdz 22. martam,  Jelgavā rīko 3 savstarpēji saistītu pasākumu ciklu  skolēnu uzņēmējspēju un jaunrades veicināšanai “Biznesa nakts”.

Pasākuma mērķis ir veicināt Jelgavas un novadu jauniešu interesi un motivāciju iesaistīties uzņēmējdarbībā, veidojot daudzfunkcionālas starpskolu mācību uzņēmumu komandas, attīstot produktus ar augstu pievienoto vērtību.

 “Biznesa nakts” pasākumos aicināts piedalīties ikviens Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada vidusskolēns vai profesionālo iestāžu audzēknis, kurš vēlas attīstīt prasmi uzņemties iniciatīvu, stratēģiski plānot, risināt problēmas un pieņemt lēmumus.

Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičš norāda, ka: “Viens no mūsu pamata uzdevumiem ir veicināt jauniešos ilgtspējīgu un uz attīstību vērstu domāšanu. Mēs vēlamies integrēt jauniešus vidē, kur eksperimentēšana un savu ideju realizācija ir atbalstāma un nāk roku rokā ar ilgtspējības un sociālā atbildības vērtībām. Šāda domāšanas paradigma, mūsuprāt, ir fundamentāli svarīga garīgi un fiziski veselai un attīstītai sabiedrībai.”

1.martā no plkst. 12.00 - 17.00, Jelgavas Tehnikuma telpās norisināsies cikla ieskaņas pasākums “Ideju laboratorija”, kurā sadarbojoties vairāku izglītības iestāžu audzēkņiem tiks ģenerētas jaunas biznesa idejas, meklēti pirmie idejas domubiedri un noteiktas 10 labākas biznesa idejas.

Uzņēmējspēju un jaunrades cikla kulminācija - “Biznesa nakts” norisināsies 8. un 9. martā, Jelgavas Tehnikumā, kur vairāk kā 24 stundas skolēni veidos komandas, izstrādās biznesa plānus, veidos produktu prototipus un gatavos prezentācijas. Visa pasākuma garumā skolēniem atbalstu sniegs vairāk kā 10 mentori no uzņēmējdarbības vides.  Dalībniekiem simpātiju balvas sarūpējuši vietējie uzņēmēji, bet 3 labākās biznesa idejas iegūs naudas balvu 300 EUR apmērā.

2 nedēļas pēc “Biznesa nakts” pasākuma, 22. martā, no plkst. 15.00 - 17.00, Jelgavas biznesa inkubatorā, norisināsies cikla izskaņas pasākums “Izaugsme”, kurā  skolēniem būs iespēja uzzināt par atbalsta programmām un iespējām jaunajiem uzņēmējiem.