Ceturtdiena, 6. Maijs, 2021
Didzis, Gaidis

Elejā norisinājās netradicionālās orientēšanās sacensības jauniešiem ”Elejas Muižas kauss 2019”

15.11.2019

11.oktobrī Elejā norisinājās netradicionālās orientēšanās sacensības jauniešiem ”Elejas Muižas kauss 2019” ar tēmu “GRĀFA MEDEMA MEDĪBAS”.  Sacensības notiek jau 9. gadu pēc kārtas un pulcē jauniešu komandas no Jelgavas novada pagastiem. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, jauniešiem pēc izsniegtās kartes bija jāorientējas kontrolpunktos, kuros katrā jāizpilda kāds uzdevums, kas saistīts ar pasākuma tēmu.

Šogad ”Elejas Muižas kausā” tika pulcēts liels dalībnieku skaits, ap 100 jauniešiem. Komandām bija uzdots mājas darbs, par kuru varēja iegūt papildpunktus. Sacensībās piedalījās 13 jauniešu komandas – ”Mūziķi”  un  “Mednieku desiņas” no Elejas pagasta, ”Briedēni” no Valgundes pagasta, ”Mednieku odziņas” un “Dobermaņi” no Jaunsvirlaukas pagasta, ”Grāfs a.k.a. AK-47 ” no Kalnciema pagasta, ”Oksis”, “EKO bērns”  un ”Devītie”,  no Zaļenieku pagasta, ”Svētenieki” un ”Bembisti” no Svētes pagasta un divas komandas no Vilces pagasta  - “Vilces mednieki “ un “Dabas mednieki”,  kur katru komandu pārstāvēja pieci jaunieši no pagasta.

Šogad Elejā viesojas arī divas  jaunietes, kuras veiks brīvprātīgo darbu Latvijā- Xenia no Vācijas un Šarlote no Francijas.

Godpilno pirmo vietu “Elejas muižas kausā 2019” ieguva jauniešu komanda ”Mednieku desiņas” no Elejas pagasta (dalībnieki –A. Bohane, R. Silvanovičs, E. Vētra, V. Baldiņa, M. Pivavarovs), otro vietu ieguva Vilces pagasta komanda ”Vilces Mednieki” (dalībnieki –R. Lucevičs, A. Gustiņš, A. Iljina, S. Viļuma. T. Haritončuks,) un trešo vietu ieguva otra komanda no Elejas pagasta ”Mūziķi” (dalībnieki – A. Antanāvičs,  E. Pipare, R. Kunutis, D. Stefanovičs). Godalgotās vietas komandas saņēma balvas no pasākuma atbalstītājiem, bet pārējās komandas ieguva pateicības rakstus un balvas no Jelgavas novada pašvaldības  par piedalīšanos šī gada pasākumā, un aicinājumu piedalīties arī nākamgad.

Pateicība tiek izteikta Elejas kafejnīcai “PIRAMĪDA” par sagādāto silto un gardo zupu, ko bija iespējams nobaudīt pēc sacensībām. Tāpat paldies arī Elejas un Jelgavas novada Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra 32 jauniešiem no Elejas, Sesavas, Vilces un Lielplatones pagastiem par brīvprātīgu līdzdalību un iniciatīvas izrādīšanu ”Elejas Muižas kauss 2019” organizēšanā.

Pasākuma atbalstītāji – Lāzerpeintbola parks "LASERDOG", Kafejnīca “PIRAMĪDA”.

Netradicionālās orientēšanās sacensības jauniešiem ”Elejas Muižas kauss 2019”