Trešdiena, 20. Septembris, 2017
Marianna, Ginters, Guntra

Aizvadītas Jelgavas novada deju kolektīvu un koru skates

04.04.2016

Koru un deju skates ik gadu tiek rīkotas, lai apzinātu Jelgavas novada māksliniecisko kolektīvu dalībnieku kvalitatīvo un kvantitatīvo sastāvu, lai nodrošinātu kolektīvu nepārtrauktību un izvērtētu katra deju kolektīva sniegumu. Turklāt viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir attīstīt, kopt un tālāk pilnveidot Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējai nozīmīgo izpausmi, kā arī pārliecināties par kolektīvu gatavību piedalīties valsts nozīmes deju un koru nozares 2016.gada pasākumiem.

Deju kolektīvu skatē piedalījās 21 novada deju kolektīvs - 5 senioru deju kolektīvi, 10 vidējās paaudzes deju kolektīvi un 6 jauniešu deju kolektīvi. Deju kolektīvi žūrijas vērtēšanai "izdejoja" divus priekšnesumus – vienu izlozes deju un otru izvēles deju. Skatē kolektīvu sniegumu vērtēja deju pedagogi -  Ieva Karele, Gunta Raipala un Gints Baumanis. Skati rīkoja Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvalde sadarbībā ar deju apriņķu virsvadītāju.

Savukārt koru skatē piedalījās 15 kori, no kuriem pieci ir Jelgavas novada kori – senioru koris „Gaisma”, Kalnciema krievu jauktais koris, Lielplatones, Platones un Elejas pagastu jauktais koris „Sidrabe”, Jaunsvirlaukas un Salgales pagastu jauktais koris „Svīri” un jauktais koris “Vilce”. Katrs koris dziedāja trīs dziesmas, proti, izlozes, izvēles un brīvās izvēlas dziesmu. Koru dalībniekus vērtēja komponists Rihards Dubra, Limbažu koru apriņķa virsdiriģents Kaspars Ādamsons un Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss. Skati rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu pašvaldību un koru apriņķu virsdiriģentu.

Deju kolektīvu skates rezultāti

Koru skates rezultāti