Pirmdiena, 8. Marts, 2021
Marga, Margita, Dagmāra

Nedēļas nogalē gaidāma vokālo ansambļu skate

14.04.2016

Šajā nedēļas nogalē ar 28 vokālā ansambļa piedalīšanos sestdien – 16. aprīlī plkst. 11:00 Jelgavas valsts ģimnāzijā gaidāma Jelgavas, Ozolnieku, Olaines novadu un Jelgavas pilsētas vokālo ansambļu skate – koncerts. Šogad skatē piedalīsies arī kolektīvi no Dobeles, Bauskas novada, kā arī viens ansamblis no Rīgas. Jelgavas novadu pārstāvēs 15 kolektīvi – 7 sieviešu, 2 vīru, 3 jauktie un 3 senioru vokālie ansambļi.

Vokālo ansambļu skates ik gadu tiek rīkotas, lai nodrošinātu Jelgavas novada ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstību, lai apzinātu vokālo ansambļu kvantitatīvo un kvalitatīvo sastāvu, kā arī lai veicinātu katra ansambļa māksliniecisko un profesionālās meistarības izaugsmi, īpaši sekmējot izpildījumu a cappella, kas ir nozīmīga Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļa.

Skate - koncerts tiek organizēts divās kārtās. Pirmās kārtas labākie kolektīvi, kuri būs sasnieguši augstu novērtējumu, tiks virzīti uz otro kārtu, kas notiks Bauskas kultūras centrā 24. aprīlī.

Katrs kolektīvs skatēs dziedās trīs dziesmas - vienu latviešu tautas dziesmas apdari, vienu latviešu komponista oriģināldziesmu un vienu brīvās izvēles dziesmu. Vismaz viena no dziesmām jādzied bez pavadījuma (a cappella), pavadījumam izmantojot tikai akustiskos instrumentus. Konkursā nedrīkst lietot skaņu pastiprinošas iekārtas un fonogrammas.

Skati vērtēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēki,  vokālo ansambļu un koru diriģenti Liene Batņa, Jānis Grigalis un Edgars Vītols.