Ceturtdiena, 4. Marts, 2021
Enija, Alise, Auce

Aizvadīta Jelgavas koru apriņķa vokālo ansambļu skate

18.04.2016

Ar 28 vokālo ansambļu piedalīšanos 16. aprīlī Jelgavas valsts ģimnāzijā aizvadīta Jelgavas, Ozolnieku, Olaines novadu un Jelgavas pilsētas vokālo ansambļu skate – koncerts. Šogad skatē piedalījās arī kolektīvi no Dobeles un Bauskas novada, kā arī viens ansamblis no Rīgas. Jelgavas novadu pārstāvēja 15 kolektīvi – 7 sieviešu, 2 vīru, 3 jauktie un 3 senioru vokālie ansambļi.

Vokālo ansambļu skates ik gadu tiek rīkotas, lai nodrošinātu Jelgavas novada ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstību, lai apzinātu vokālo ansambļu kvantitatīvo un kvalitatīvo sastāvu, kā arī lai veicinātu katra ansambļa māksliniecisko un profesionālās meistarības izaugsmi, īpaši sekmējot izpildījumu a cappella, kas ir nozīmīga Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļa.

Skate tiek organizēta divās kārtās. Pirmās kārtas labākie kolektīvi, kuri ir sasnieguši augstu novērtējumu, tiek virzīti uz otro kārtu, kas notiks Bauskas kultūras centrā 24. aprīlī.

Katrs kolektīvs skatē dziedāja trīs dziesmas - vienu latviešu tautas dziesmas apdari, vienu latviešu komponista oriģināldziesmu un vienu brīvās izvēles dziesmu. Vismaz viena no dziesmām bija jādzied bez pavadījuma (a cappella), pavadījumam izmantojot tikai akustiskos instrumentus. Turklāt, konkursā nedrīkstēja lietot skaņu pastiprinošas iekārtas un fonogrammas.

Skati vērtēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēki,  vokālo ansambļu un koru diriģenti Liene Batņa, Jānis Grigalis un Edgars Vītols.

16. aprīļa Jelgavas koru apriņķa vokālo ansambļu skates rezultāti ŠEIT

Jelgavas koru apriņka vokālo ansambļu skate