Trešdiena, 12. Maijs, 2021
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Skolēnu tautas deju kolektīvu skatē augstākā atzinības pakāpe diviem novada kolektīviem

26.04.2016

Pagājušajā nedēļā - 20. un 22. aprīlī Jēkabnieku kultūras namā notika Jelgavas un Ozolnieku novadu skolēnu tautas deju kolektīvu skate, kurā piedalījās 24 kolektīvi, kopā 454 dalībnieki.

Šogad tautas deju dejotājiem nenotiek ne reģionālas, ne valsts mēroga skates, ir paredzēts tikai tradicionālais TDK sadejošanas pasākums „Latvju bērni danci veda”. Bet mūsu novadu dejotāji gatavojas  interešu izglītības gada noslēguma koncertam  Bērnu svētkos Elejas muižas parkā 28.maijā. Šī skate bija nepieciešama, lai apzinātu, cik precīzi ir apgūts  koncerta repertuārs.

Gadā, kad nav jāsacenšas par nokļūšanu Dziesmu un deju svētkos, nav vairs tik svarīgi, cik pāru, kāda vecuma bērni dejo deju kolektīvā, kāda ir augumu saderība. Svarīgākais – lai nezustu motivācija dejot, apmeklēt ikdienas mēģinājumus.  Tomēr dejotprasmes  līmenis – pamatsoļu precizitāte, dejas horeogrāfiskais zīmējums, raksturs, muzikalitāte – joprojām ir svarīgs, tāpat, kā prasme valkāt pašvaldības sarūpētos skaistos tautastērpus. Tāpēc arī šajā skatē mūsu dejotājus vērtēja kompetenta žūrija: Ligita Irbīte - Bauskas novada bērnu deju kolektīvu virsvadītāja; Tamāra Ļisovcova - Bauskas kultūras centra TDA "Jandāls" mākslinieciskā vadītāja; Talsu Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības metodiķis Inguss Stauģis un Talsu novada bērnu deju kolektīvu virsvadītāja Iveta Kālberga, kā arī Jelgavas un Ozolnieku novadu bērnu TDK virsvadītāja Madlēna Bratkus.

Viņu vērtējumā divi kolektīvi – Kalnciema vidusskolas 1. - 2. klašu deju kolektīvs (vadītāja Inga Feldmane) un Svētes pamatskolas 11. - 2. klašu deju kolektīvs (vadītāja Alda Skrastiņa) – saņēma augstāko pakāpi, 10 kolektīvi -  1. pakāpi, bet 12 kolektīvi -  2. pakāpi.

Foto: skolēnu deju kolektīvu skates augstākās atzinības saņēmēji