+A A
Trešdiena, 21. Oktobris, 2020
Severīns, Urzula

Ar panākumiem atgriežas no Rumānijas pianistu konkursa

26.04.2016

Sestdien, 23. aprīlī Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi no Valgundes mācību punkta - Markuss Kārkliņš un Mārtiņš Brils izcīnīja I pakāpes diplomus Rumānijas “Primavara Artelor” (Pavasara māksla) pianistu konkursā.  Tajā piedalījās kopā 45 dalībnieki, latviešu zēniem vienīgajiem pārstāvot Latviju līdzās pārējiem dalībniekiem no visas Rumānijas.

Pianistu konkurss notika Pitešti pilsētā, Ardžes apgabalā Rumānijā, pilsētas svētku laikā. Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi  šajā konkursā piedalās jau trešo reizi. Iepriekšējos gados tika sūtīti vecāko klašu audzēkņi, bet šogad skola izvēlējās sūtīt 3. klases audzēkņus. Kā norāda skolas direktore Dace Laure, tad “abi zēni augstās godalgas izcīnīja, pateicoties mākslinieciski labi izpildītiem skaņdarbiem”.

“Konkursa dienā ar mūsu audzēkņu uzstāšanos tika atklāts konkurss. Puiši bija uztraukti, bet tas viņiem neliedza nospēlēt savus sagatavotos skaņdarbus patiešām lieliski. Jāteic, ka sagatavotības ziņā konkursā piedalījās no viduvēja līdz pat izcilam līmenim sagatavoti bērni. Dzirdējām arī lielisku virtuozu klavierspēli. Žūrijas komisija, kuras sastāvā bija Bukarestes Mūzikas akadēmijas pasniedzēji, visus dalībniekus vērtēja trīs pakāpēs. Tika pasniegtas arī četras balvas par izcilību. Pirmā pakāpe mūsējiem ir ļoti labs rezultāts. Domāju, ka pieredze, ko jaunieši ieguva,  ir augstu vērtējama un noderīga tālākiem sasniegumiem,” norāda D. Laure

Klavierskolotājas Gunitas Jureļones vadībā pianistiem bija jāsagatavo 2 skaņdarbi. Markuss Kārkliņš atskaņoja I. Berkoviča “Variācijas par krievu tautasdziesmas tēmu” un A. Žilinska “Laivā pa Lielupi”. Savukārt Mārtiņam Brilam bija sagatavota V. A. Mocarta “Mazā nakts.

Foto: pianistu konkurss Rumānijā