Trešdiena, 26. Jūlijs, 2017
Ance, Anna, Annija

Novada deju kolektīvu “Ziemas sadancis”

06.02.2017

Lai raibi raibus deju rakstus grieztu un savu varēšanu pirms deju kolektīvu skates pārbaudītu, Jelgavas novada deju kolektīvi tradicionāli jau divpadsmito reizi tikās kopīgā pasākumā “Ziemas sadancis”, kas šogad 4. februārī notika Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenē.

Jau tradicionāli dejotāju “Sadancis” notika gada otrajā mēnesī februārī - laikā starp ziemu un pavasari un laikā vēl pirms deju skatēm. “Sadancī” pavisam tikās 21 novada deju kolektīvs – 11 vidējās paaudzes, 5 jauniešu un 5 senioru deju kolektīvi. Deju kolektīvi kopā izdejoja gan obligāto repertuāru, gan arī citas dejas, kas radīja jauku un jautru noskaņu. Koncertā uzstājās arī vieskolektīvi no Jelgavas pilsētas un Ozolnieku novada pašvaldībām.

Tautas deju kolektīvu skaits Jelgavas novadā pēdējos divus gadus sasniedzis 20 kolektīvus. Pērn jau zināmajiem kolektīviem piepulcējies arī viens jauns kolektīvs: Valgundes jauniešu deju kolektīvs “Trādirīdis” ar vadītāju Ingu Feldmani.

„Deja – tā ir kustība, emocija, spēks, dinamika. Īpaši to izjūtam, kad vairāki kolektīvi uzstājas kopā, jo radītais spēcīgais enerģētiskais lādiņš sasniedz un apgaro ikvienu skatītāju. Arī šoreiz koncertprogramma veidota tā, ka vienlaicīgi uzstājās līdz pat 9 kolektīviem. Kopā skatītājus priecēja 27 deju uzvedumi. Tā kā “Sadancis” tika rīkots neilgi pirms novada deju skates, kas šogad notiks 4. martā Jēkabnieku kultūras namā, tad kolektīvi skatītājiem atrādīja arī tās dejas, ko sagatavojuši uz Dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumu “Māras zeme”, stāsta Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes darbiniece Nelda  Ķikute.

"Ziemas sadancis 2017"