Svētdiena, 9. Maijs, 2021
Klāvs, Einārs, Ervīns

Glūdas pirmsskolas deju kolektīvs "Taurenītis"

Drukāt
Dibināts: 2015. gadā
Vadītājs:
Kontakti:

Mēģinājumi notiek PII "Taurenītis" telpās pirmdienās no plkst.16:30 līdz 18:30; otrdienās no plkst. 15:00; piektdienās no plkst. 17:00.

Glūdas pirmsskolas izglītības iestādē „Taurenītis” bērni sāk dejot jau no 1,5 gadu vecuma. Katrai vecuma grupai ir sava nodarbību satura programma. Mazos bērnus deju pasaulē ievada deju skolotāja Ilze Lomakina. Sasniedzot 5, 6 gadu vecumu tiek veidots deju kolektīvs. Šis deju kolektīvs piedalās pagasta un novada rīkotajos pasākumos, tiek veidotas kopdejas ar VPDK „Nākotne”. Kopš 2015. gada septembra bērnu deju kolektīvs “Taurenītis” ir Nākotnes kultūras nama paspārnē.

Kolektīvs ir izdejojis daudz un dažādas dejas. Piedalījies Jelgavas un Ozolnieku novadu pirmsskolas tautas deju kolektīvu „Pavasara sadancī”, kas notiek ik gadu, pagasta rīkotajos pasākumos – Latvijas dzimšanas dienas pasākumā, kur bez savām dejām, bērnu deju kolektīvs dejoja kopā ar Vidējās paaudzes deju kolektīvu „Nākotne”, esam iepriecinājuši pagasta iedzīvotājus pavasara koncertā k/n Nākotne, uzstājušies ģimenes dienas pasākumā, kā arī izlaidumā.

Esam tautas deju kolektīvs kuriem ir pašiem savi Zemgales novada tautas tērpi. Meitenēm un zēniem jau no bērnības jāmāca tautas tērpu valkāšanas kultūra un ļoti labi, ka to jau var darīt, apmeklējot bērnudārzu.

Visiem „Taurenīša” audzēkņiem ļoti patīk dejot, arī tie bērni ,kuri nedejo deju kolektīvā, uzstājas visos iestādes rīkotajos pasākumos. Katrs koncerts, katra uzstāšanās bērnos veido pozitīvas emocijas un labu pieredzi.  Katrs izdejotais koncerts bērniem māca skatuves kultūru, draudzīgu attieksmi kolektīvā un starp citiem kolektīviem. Un viņi ļoti cenšas, un skatītājs to jūt un novērtē.