Ceturtdiena, 17. Jūnijs, 2021
Artis, Artūrs

Līvbērzes pagasta Tautas lietišķās mākslas studija „Līve"

Drukāt

Vadītājs: Ligita Ozolniece
Kontakti: 26749894

Nodarbības notiek Jelgavas ielā 4a, Līvbērzē ceturtdienās no plkst. 10.00 un individuāli pēc sarunāta laika ar dalībniekiem.

Kolektīva darbība: tradicionālā kultūras mantojuma izzināšana, saglabāšana, popularizēšana un mākslinieciskās jaunrades attīstība, darbība ar pieredzējušiem meistariem un jauno apmācība.

TLMS „Līve” pamatā apgūst aušanas amata prasmes. Iepazīstot latviešu tautas etnogrāfiskā mantojuma vērtības, studijas dalībnieces veido laikmetīgus lietišķās mākslas izstrādājumus: lakatus, segas, galdautus, grīdas celiņus, spilvenus u.c. sadzīvei vajadzīgus priekšmetus. Dalībnieces pēta un darina Zemgales etnogrāfiskās jostas, brunču audumus, kā arī iesaistās Jelgavas novada vadīto projektu realizēšanā. Kolektīvs piedalās arī Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākumā „Satiec savu meistaru!”.

Sekojot izmaiņām apkārtējā dzīvē klāt nākušas arī jaunas nodarbes – trijstūru lakatu aušana, pērļošana, tapošana, dakšošana u.c. Dalībnieces savos izstrādājumos apvieno seno amatu noslēpumus ar modernākiem un mūsdienīgākiem materiāliem.