Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Glūdas pagasta Tautas lietišķās mākslas studija "Nākotne"

Drukāt

Dibināts: 1972.gadā (aizsākusies TLMS darbība)
Vadītājs: Ligita Ozolniece
Kontakti: 26749894

TLMS "Nākotne" nodarbības notiek Glūdas Mūzikas un mākslas skolas telpās Skolas ielā 2, Nākotnē, sestdienās no plkst. 10:00 un individuāli pēc sarunāta laika ar dalībniekiem.

Studijas misija - Tradicionālā kultūras mantojuma izzināšana, saglabāšana, popularizēšana un nodošana nākamajām paaudzēm. Mākslinieciskā jaunrade.

TLMS „Nākotne” darbība aizsākās 1972.gadā, kuras vadītāja bija skolotāja Zenta Gulbe.

TLMS „Nākotne” dalībnieces pamatnodarbošanās - aušana, bet netiek aizmirsti arī citi rokdarbi. Iepazīstot latviešu tautas etnogrāfiskā mantojuma vērtības, studijas dalībnieces darina dažādās tehnikās laikmetīgus lietišķās mākslas izstrādājumus – lakatus, segas, dvieļus, grīdas celiņus, jostas, dekoratīvus audumus un citus sadzīvei vajadzīgus priekšmetus. Tiek pētīti materiāli par Zemgales novada etnogrāfiskajiem tautas tērpiem ar domu izgatavot katrai savu tautas tērpu.

Līdztekus tradicionālajai aušanai studijas dalībnieces mācās jaunas tehnikas, rakstus un mūsdienīgus risinājumus.

Dalība gan valsts mēroga tautas lietišķās mākslas, gan arī citu novadu rīkotajās izstādēs. Kolektīvs neaizmirst arī iepriecināt sava pagasta un novada iedzīvotājus ik gadu rīkojot izstādi, organizējot radošās darbnīcas.

Kolektīvs piedalās Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākumā „Satiec savu meistaru!”, projektu realizēšanā un sadraudzības pasākumos.