+A A
Ceturtdiena, 2. Aprīlis, 2020
Imgarde, Irmgarde

Glūdas pagasta Tautas lietišķās mākslas studija "Nākotne"

Drukāt

Dibināts: 1972.gadā (aizsākusies TLMS darbība)
Vadītājs: Ligita Ozolniece
Kontakti: 26749894

TLMS "Nākotne" nodarbības notiek Glūdas Mūzikas un mākslas skolas telpās sestdienās no plkst. 10:00 līdz plkst.17:00.

TLMS „Nākotne” darbība aizsākās 1972.gadā, kuras vadītāja bija skolotāja Zenta Gulbe.

Kopš 2004. gada TLMS „Nākotne” vadītāja - Ligita Ozolniece – pedagoģijas maģistre, LLU Tehniskās fakultātes Izglītības un mājsaimniecības institūta lektore, Tautas daiļamata meistare.

Kolektīva darbība: tradicionālā kultūras mantojuma izzināšana, saglabāšana, popularizēšana un mākslinieciskās jaunrades attīstība Jelgavas novadā, Glūdas pagastā.

Studijā darbojās vecākās un vidējās paaudzes pārstāvji. TLMS „Nākotne” pamatā apgūst aušanas prasmes, kā arī mācās adīt un tamborēt. Iepazīstot latviešu tautas etnogrāfiskā mantojuma vērtības, studijas dalībnieces veido dažādās tehnikās laikmetīgus lietišķās mākslas izstrādājumus – lakatus, segas, dvieļus, grīdas celiņus, galdsegas, spilvenus, dekoratīvus audumus un citus sadzīvei vajadzīgus priekšmetus. Dalībnieces savos izstrādājumos apvieno seno amatu noslēpumus ar modernākiem un mūsdienīgākiem materiāliem.

Līdztekus tradicionālajai aušanai studijas dalībnieces mācās un apgūst jaunas tehnikas, rakstus un mūsdienīgus risinājumus: tapošanā, trijstūra lakatu aušanā, pērļu aušanā un citās jomās. Kolektīvs piedalījies arī Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākumā „Satiec savu meistaru!”.

Studijas dalībnieces ar darbiem priecē ik gadu sava novada iedzīvotājus, kā arī darbi tiek eksponēti republikas lietišķās mākslas un starptautiska mēroga izstādēs:

  • 2010.gada septembris – Jelgavas novadu Tautas Lietišķās mākslas izstāde u.c.
  • 2012.gada maijs – jūnijs – Zemgales un Augšzemes novadu tautas lietišķās mākslas izstāde.
  • 2013.gada jūlijs – septembris - XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstāde „Dziesma top citādi” un izstāde „Latvijas novadu segas”.
  • 2014.gadā- skatīt foto
  • 2015.gada I pusgadā TLMS Nākotne piedalījās - Krimuldas, Līgatnes un Dobeles izstādēs un ir ieguvuši pateicīcas rakstu.