Sestdiena, 15. Maijs, 2021
Sofija, Taiga, Airita, Arita

LTRK un Tukuma novada Dome aicina uzņēmējus apmeklēt Biznesa forumu Tukumā

28.09.2016

Latvijā lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Tukuma novada Dome sadarbībā ar banku “Citadele” aicina uzņēmējus pieteikties un apmeklēt Uzņēmēju nedēļu Tukumā, kur līdztekus dažādiem pasākumiem nedēļas garumā, 6.oktobrī notiks eksporta - inovāciju pēcpusdiena, bet 7.oktobrī – Biznesa forums, kurā biznesa un valsts sektora pārstāvji diskutēs par aktuāliem jautājumiem valstī, tostarp nodokļu sistēmu un nepieciešamajām izmaiņām.

Pasākuma atklāšanā uzstāsies Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, LTRK prezidents Aigars Rostovskis un bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš. Ar savu pieredzi dalīsies vairāki vietējie uzņēmēji. Eksporta - inovāciju pēcpusdienu vadīs laikraksta “Dienas Bizness” žurnālists Didzis Meļķis, savukārt biznesa forumu – LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Jau 6.oktobrī plānotas vairākas prezentācijas, lai stāstītu par eksporta uzsākšanu un atbalsta instrumentiem, kā arī dažādu valstu tirgus īpatnībām, tostarp ar pieredzi dalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras Latvijas biroja un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji. Banka “Citadele” un finanšu instrumenta “Altum” eksperti stāstīs par pieejamo atbalstu eksporta nozarēm. Latvijas Lauksaimniecības Universitātes un “Mežu un koksnes produktu pētniecības institūta” (MeKA) pārstāvis informēs par sadarbības iespējām inovāciju jomā un konkrētiem piemēriem.  Savukārt 7.oktobrī Biznesa foruma ietvaros notiks konference “Tukums šodien un rīt”, kur dalībnieki varēs uzzināt par uzņēmējdarbības vides attīstības tendencēm Latvijā un pasaulē, kur viedokli paudīs Tukuma novada Domes, LTRK, banka “Citadele” un citi pārstāvji. Biznesa forumā “Izaicinājumi biznesa vidē” par Latvijas nodokļu politikas ilgtermiņa stratēģiju ar prezentācijām piedalīsies domnīcas “Certus”, LTRK un Finanšu ministrijas pārstāvji. Savukārt, paneļdiskusijā piedalīsies LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, banka “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš, LTRK viceprezidente un nodokļu eksperte Lienīte Caune, kā arī dažādu Latvijas uzņēmumu un Finanšu ministrijas pārstāvji.

Abu pasākuma dienu noslēgumā ar savu pieredzi dalīsies vairāku uzņēmumu pārstāvji, lai iedvesmotu klātesošos nebaidīties izvirzīt augstus mērķus darbības attīstībai gan Latvijā, gan arī eksporta jomā.

“LTRK mērķis ir rosināt uzņēmējus būt aktīviem kā Rīgā, tā reģionos, jo tikai tā var uzzināt viņu galvenās problēmas un diskusiju rezultātā rast risinājumus. Dalība Uzņēmēju nedēļā Tukumā ir jauna pieredze organizācijai, kas, cerams, kļūs par labu tradīciju,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

„Tukuma novada pašvaldība var būt gandarīta par ievērojamo progresu labvēlīgas uzņēmējdarbības vides attīstībā un var lepoties ar saviem uzņēmumiem un uzņēmējiem, kuri sava uzņēmuma izaugsmē balstās uz novada konkurētspējīgām priekšrocībām un vērtībām,” saka Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ē.Lukmans.

Bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece: "Biznesa forums uzņēmējiem ir lieliska iespēja ne tikai uzzināt daudz ko jaunu, iedvesmoties jauniem sasniegumiem, bet arī iepazīties un atrast jaunus partnerus. Mēs šo pasākumu atbalstām, jo mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšana ir bankas “Citadele” prioritāte. Banka “Citadele” Latvijā kredītos uzņēmējiem šī gada pirmajā pusgadā ir piešķīrusi 57,7 milj. eiro. Visvairāk “Citadele” kreditējusi tieši mazos un vidējos uzņēmumus - piešķirot 28,3 milj. eiro, kas ir par 57% vairāk nekā pērn. Šogad uzsākām produktu sēriju „Atbalsta kredīts”, kas pielāgota dažādu nozaru mazo un vidējo uzņēmumu vajadzībām. Piemēram, uzņēmumiem un zemnieku saimniecībām ar šiem jaunajiem produktiem tiek dota iespēja saņemt kredītus līdz pat 20 000 eiro, balstoties uz klienta naudas plūsmu un bez īpašuma ķīlas nepieciešamības."

"Reģionos esam uzņēmējiem atvērti un pieejami. Kurzemē “Citadeles” filiāles atrodas Tukumā, Talsos, Ventspilī, Liepājā un Saldū, kā arī uzskatām - tas ir svarīgi, ka banka dodas pie klientiem. “Citadeles” vīzija ir aktivizēt reģionus – gan iedzīvotājus, gan mazos un vidējos uzņēmumus, radot viņiem jaunas iespējas un veicinot ekonomisko aktivitāti reģionos," saka Ieva Vērzemniece.

Papildu informācijai:

Rūta Grikmane
Sabiedrisko attiecību konsultante
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija
T. + 371 67830825
M. + 371 29630923
F. + 371 67820092