Piektdiena, 24. Novembris, 2017
Velta, Velda

Zemgalē notiks Gada uzņēmēju godināšana

16.11.2016

Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tā struktūrvienība Uzņēmējdarbības centrs pirmo reizi organizē krietnāko uzņēmēju godināšanu, kas notiks piektdien, 25. novembrī pulksten 14:00 Rundāles pils Baltajā zālē.

Atbilstīgi Nolikumam, ko apstiprinājusi Zemgales Attīstības padome (ZAP), visas 22 reģionā ietilpstošās pašvaldības izraudzījušas vienu titula „Gada uzņēmējs Zemgalē 2016” cienīgu ieguvēju. Šādu atzinību var saņemt vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā.

Pārējo kritēriju starpā minēta uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada vai pilsētas, kā arī reģiona ekonomisko izaugsmi un sociālo problēmu risināšanu. Bez tam pretendentam jāveicina videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam. Tāpat īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā, kā arī sabiedriskā aktivitāte.

Starp nominētajiem titula ieguvējiem, kuru vārdus ZAP apstiprināja nupat notikušajā padomes sēdē Jelgavā, ir gan Zemgalē pazīstami lauksaimnieki, metālapstrādes, tekstilrūpniecības un pārtikas rūpniecības pārstāvji, gan mājražotāji un dažādu pakalpojumu sniedzēji. Ar ZPR un pašvaldību finansiālu atbalstu visi viņi saņems īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu. Īsi pirms svinīgā pasākuma Rundāles pilī ZPR speciālisti organizēs laureātu diskusiju par turpmākajām iespējām reģionā attīstīt inovācijas un jaunus biznesa modeļus, izmantojot dažādus atbalsta instrumentus.

Laureātu godināšanas pasākumā aicināti piedalīties pašvaldību vadītāji, valsts institūciju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Izskanēs arī virkne muzikālu priekšnesumu, notiks laureātu un apsveicēju kopīga fotografēšanās.