+A A
Pirmdiena, 18. Janvāris, 2021
Antis, Antons

Topošie un esošie uzņēmēji, amatnieki, mājražotāji un profesionāļi tiekas "Biznesa iespēju un iedvesmas dienā”

30.11.2016

Atbalstot mazo uzņēmējdarbību un stiprinot uzņēmēju profesionālās kompetences, Jelgavas novada pašvaldība 29. novembrī Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā organizēja radošu semināru - "Biznesa iespēju un iedvesmas diena".

Pasākuma pirmajā daļā Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Ziedonis Caune pasniedza balvas pieciem jaunajiem uzņēmējiem, kuri konkursa "Esi uzņēmējs Jelgavas novadā" ietvaros tikuši pie pašvaldības starta kapitāla biznesa attīstīšanai. Kā zināms, 5. oktobrī, izvērtējot biznesa idejas uzņēmējdarbības attīstībai, žūrijas komisija atbalstīja piecus jaunus uzņēmējus, kuriem nepieciešamas investīcijas pamatkapitālā biznesa idejas realizēšanai - Kristīne Ozoliņa iegādāsies cūku pupu tīrīšanas mašīnu cūku pupu kraukšķu tehnoloģiskā procesa nodrošinājumam uzņēmuma zīmolam "Pupuči"; Līva Jubalte veidos internetveikalu un uzsāks pinjatu ražošanu, pasākumu un svinību inventāra gatavošanu un tirdzniecību; Valts Neilands iegādāsies šķeldotāju pilna ražošanas cikla nodrošinājumam teritoriju sakopšanas pakalpojumiem; Antons Plavoks nodrošinās iekārtojumu konsultāciju telpai latvisko pirts tradīciju semināru organizēšanai, savukārt Sanita Bēma iegādāsies  darba materiālus floristikas pakalpojumu sniegšanai.

Pasākuma turpinājumā interesenti vienuviet varēja noklausīties uzņēmēju veiksmes stāstos, uzzināt pašu svarīgāko biznesa uzsācējiem jeb koncentrētus piedāvājumus par visdažādākajiem atbalsts mehānismiem - par finansējuma saņemšanas un ES fondu projektu sniegtajām iespējām, radošumu un inovācijām mazajā uzņēmējdarbībā, valsts un pašvaldības atbalstu biznesa uzsākšanai. Ar prezentācijām uzstājās – Sandra Muižniece-Brasava no LLU tehnoloģiju un zināšanu pārneses centra; uzņēmuma Overly.lv pārstāvis Ainārs Kļaviņš; Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakēvičs;  biznesa un finanšu institūcijas Altum vadītāja Mārīte Lazdiņa; Nordea bankas pārstāve Signe Lonerte; Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāve Videga Vītola; Lauku partnerības “Lielupe” pārstāve Līga Švānberga un Lauku atbalsta dienesta Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai pārstāvis Andris Grundulis.

Trešajā daļā, kuru arī vadīja pasākumu vadītājs Valdis Melderis, dalībniekiem bija iespēja piedalīties kontaktu pēcpusdienā jeb “Speed networking”, kas organizēta ar mērķi  neformālā gaisotnē dibināt jaunus kontaktus un dalīties pieredzē.

"Lai gan pēc formas līdzīgs semināram, pasākums tāds tomēr nebija. Drīzāk – idejiski ļoti noderīgs ikvienam topošajam uzņēmējam vai iesācējam biznesā, kur smelties padomus, uzklausīt no mentoru mutes paustus ieteikumus, iedvesmu stāstus, dalīšanos pieredzē un vienlaikus  - protams, iegūt padomdevējus un konsultantus, kas var noderēt kādā biznesa vadīšanas strupceļa brīdī. Līdz ar to pasākums ir bijis ar pievienoto vērtību ikvienam dalībniekam, kurš vēlējies  vienkopus saprast, kā labāk izmantot piedāvātos finanšu instrumentus no fondu un atbalsta programmu puses un kā veiksmīgāk uzrunāt sabiedrību uzņēmuma atpazīstamības veicināšanai" par pasākumu stāsta Jelgavas novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta projektu vadītāja Sanda Lakutijevska.

Pasākumā laikā notika arī kontaktu birža,  kurā ikviens interesents varēja noskaidrot sev aktuālo par piedāvātajām atbalsta iespējām  un risinājumiem biznesa uzsākšanai un veiksmīgai turpināšanai. Kontaktu biržā varēja satikt pārstāvjus no Latvijas lauku konsultāciju centra, Lauku partnerības “Lielupe”, Lauku atbalsta dienesta, Zemgales uzņēmējdarbības centra, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, LLU tehnoloģiju un zināšanu pārneses centra, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Jelgavas Biznesa inkubatora, ALTUM un Nordea bankas.

Biznesa iespēju un iedvesmas diena Jelgavas novadā