Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Jelgavas novada „Pārtikas amatnieki” ver durvis jaunā vietā – Lielajā ielā

06.12.2016

Biedrības “Pārtikas amatnieki” veikals, kas līdz šim atradās pretī autoostai Jelgavā, Pasta ielā 41, šodien - 6. decembrī ar “jaunu sparu” atsācis savu darbību pilsētas centrālajā ielā – Lielajā ielā 5/7. Tirdzniecības vietas atklāšanas dienā ikviens garāmgājējs bija aicināts pievienoties svētku garšas degustācijās un pirkumos. Veikals “Amatnieku sēta” sava preču sortimenta piedāvājumā turpinās vienot Jelgavas novada mājražotājus, tādējādi apmeklētājiem piedāvājot ne tikai dabisku, veselīgu un gardu produktu klāstu, bet arī dažādus rokdarbus un pinumus.

“Pārtikas amatnieku” ierastā mājvieta Jelgavas pilsētā pretī autoostai bija mazliet vairāk kā divus gadus. Meklējot demokrātiskāku un rentabilitātē izdevīgāku saimniekošanu savai uzņēmējdarbībai, kā arī plašākas telpas tik dažādajām biedrības pārstāvju aktivitātēm, “Pārtikas amatnieki” mainījuši savu tirdzniecības vietu uz plašākām un modernākām telpām.

“Vairs nebūsim tikai veikaliņš, bet drīzāk kā neliels biznesa inkubators, kur jaunajiem uzņēmējiem un tiem, kas par to vēl tikai domā, rīkosim tematiskus pasākumus, sniegsim konsultācijas. Vēl vēlamies vairāk strādāt tūrisma jomā, uzņemot lielākas ekskursantu grupas, rīkojot tām degustācijas, kā arī piedāvājot virtuālu ceļojumu pa Jelgavas novadu un mūsu saimniecībām,” tā par iecerētajiem plāniem stāsta biedrības “Pārtikas amatnieki” valdes priekšsēdētāja Lolita Duge, piebilstot, ka jaunatklātajās telpās veikals saviem pircējiem būs atvērts sešas dienas nedēļā.

Saskaņā ar biedrības „Pārtikas amatnieki” ieceri, līdz šim tika rasta iespēja realizēt ne tikai Jelgavas novada produkcijas noietu, bet arī sadarboties ar citu pašvaldību sadarbības partneriem. Jaunatklātās, plašās telpas biedrībai ļaus “uzņemt apgriezienus.”

“Mēs jau šobrīd sadarbojamies ar Tērvetes, Auces, Ozolnieku un Bauskas mazajiem uzņēmējiem. Līdzšinējā sadarbība pierāda, ka veikalam ir nepieciešams pilnveidoties, jo pircējs katru dienu kļūst arvien zinošāks, un viņa vēlmes pēc produkcijas dažādošanas turpina augt. Nākotnē ceram sadarbības iespējas paplašināt, jo jaunatklātās telpas tagad mums ļauj izvietot lielāku sortimentu klāstu. Jāteic, ka esam iecerējuši arī vēl vairāk veikalam piesaistīt arī mūsu paša novada mājražotājus, jo zinu, ka novadā tiek ražotas fantastiskas lietas, kas šobrīd vēl nav atradušas ceļu pie mums”, atklāj L. Duge.

Jāpiemin, ka veikala plauktos turpinās “uzlūkot pircējus” arī sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju grupu radītās preces. Lai gan biedrības “Saulesstara” preces līdzās pārtikas preču sortimentam dažu brīdi nav pieprasītākās, tomēr iespēja tām atrasties tirdzniecības vietā ir būtisks atbalsts un arī novērtējums ikviena cilvēka ieguldītajam darbam izgatavotajā lietā.

Šis ir viens no apliecinājumiem un praktiskiem rezultātiem Jelgavas novada pašvaldības iniciatīvā atbalstīt gan sociālo, gan mazo uzņēmējdarbību, nodrošinot pilsētvidē noieta vietu lauku teritorijā radītajai produkcijai. Biedrība „Pārtikas amatnieki” izveidojās novada pašvaldības aktivitāšu rezultātā 2014. gadā, kad pašvaldība radīja iespēju finansiālam atbalstam veikala telpu atrašanā  Pasta ielā. Attiecībā par telpām Lielajā ielā, pašvaldība centās izraudzīties vietu, kas būtu piemērota gan biedrību vajadzībām, gan pašvaldības dienestu kompaktākai izvietošanai klientu ērtībai. Atgādinājumam, no decembra sākuma Lielajā ielā 5/7 sākušas darbu arī vairākas pašvaldības nodaļas – Attīstības nodaļa, Sociālais dienests un Bāriņtiesa.

Biedrības "Pārtikas amatnieki" veikals jaunās telpās