Trešdiena, 12. Maijs, 2021
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Šogad pirtnieku festivāls - jūlija beigās

23.05.2017

Izbaudīt uz savas ādas un  gūt jaunas zināšanas par pirts tradīcijām, miesas un dvēseles dziedinošiem rituāliem šogad trīs dienu garumā - no 28. līdz 30. jūlijam piedāvā pirtnieku festivāls – „Latvju pirts un veselības pasākums 2017”. Tāpat kā pērn pasākums norisināsies Glūdas pagasta Nākotnē - teritorijā ap ūdens baseinu, kur pirtnieki, SPA meistari, masieri un veselības veicināšanas speciālisti sniegs plašu ieskatu viņu arodā.

Pirtnieku festivāls kā ikvasaras pasākums jau tiek uzskatīts arī par tradīciju, kurā vienojas Latvijas un citu valstu pirtnieki, daloties savās zināšanās un izglītojot apmeklētāju par dažādām pirts procedūrām,  sniedzot uz vietas iespēju izbaudīt konkrētas masāžas, rituālus, veselību atjaunojošas nodarbes, kas ļauj uzturēt mundru garu vai sniedz relaksāciju. Tāpat pasākuma dienā apmeklētāji varēs saņemt vērtīgas konsultācijas, klausīties bezmaksas lekcijas, skatīties demonstrējumus un meistarklases, kā arī rast atbildes uz jautājumiem.

„Pirtnieku festivālā lielākais akcents likts tieši uz Latvju pirts tradīcijām, kuras papildināt un savas tradīcijas atrādīt aicināti arī kaimiņvalstu pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Katru gadu pasākumā vēlamies atklāt pirts vērtības visu četru stihiju (uguns, zeme, gaiss un ūdens) dažādībā, lai katru var „izgaršot” atsevišķi - gan caur karsēšanos, gan relaksēšanos masāžās, gan atvēsināšanos, izmantojot  dabas vērtības – koku, akmeni, zālītes u.c.,” stāsta biedrības „Latvju pirts un SPA asociācijas” pārstāvis Igors Stepanovs.

Turpat pasākuma teritorijā darbosies arī pasākumam saistošs tirdziņš, kur amatnieki un mājražotāji piedāvās iegādāties kā pirts procesam noderīgas lietas, tā arī produktus, piemēram, medu, zāļu tējas, stādus, kvalitatīvus amatniecības izstrādājumus un vēl citus labumus.

Pirmo reizi pirtnieku festivāls Glūdas pagastā notika jau 2014. gadā un sākotnēji tā bija biedrības «Uzmet garu» iniciatīva. Taču šogad jau otro reizi tas ir pašvaldības organizēts un atbalstīts pasākums, kurš tiek rīkots sadarbībā ar „Latvju pirts un SPA asociāciju”. Pasākuma atklāšanas dienā, 28. jūlijā pirtnieku festivāls interesentus gaidīs no plkst. 17:00. Apmeklētājiem ieeja bez maksas, taču jārēķinās, ka, izvēloties izbaudīt masāžas rituālu vai pirts procedūru pie konkrētā meistara, dalības nauda individuāli par pakalpojumu būs jāmaksā.

Līdz 30. jūnijam dalībnieki - pirtnieki, SPA meistari un masieri aicināti pieteikties dalībai festivālā.

Amatnieki un mājražotāji aicināti pieteikt savu dalību tirdziņam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu līdz 2017.gada 14.jūlijam (ieskaitot) un nosūtīt to uz e-pastu: dome@jelgavasnovads.lv  vai nogādājot  to kādā no Jelgavas novada pagasta pārvaldēm vai Jelgavas novada domē Jelgavā, Pasta ielā 37.

Atgādinām, ka tirgošanās ar rūpnieciski ražotām plaša patēriņa precēm amatnieku un mājražotāju tirdziņā Jelgavas novada svētku laikā netiks akceptēta.