Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

LTRK aicina apmeklēt Biznesa forumu Jēkabpilī

24.10.2017

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas domi aicina apmeklēt Biznesa forumu Jēkabpilī “Izaicinājumi biznesa vidē”, kas notiks 8. novembrī plkst. 11:00 Krustpils kultūras namā, Rīgas ielā 212.

Šoreiz pasākumā būs iespēja uzzināt vēl vairāk noderīgas informācijas, tostarp varēs iepazīties ar pēdējo Citadele Index pētījumu par Latvijas ekonomikas un uzņēmējdarbības vides nākotni, kā arī piedalīties diskusijās par eksportu un citām būtiskām tēmām. Forumu vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “Esam gandarīti, ka jau otro gadu Jēkabpilī vienkopus pulcēsies uzņēmēji un eksperti, lai runātu par nozares aktualitātēm. Mūsdienu steidzīgā vide pieprasa no uzņēmēja ātru iedziļināšanos un tik pat ātru reakciju. Ne reti iztrūkst laika un iespēju jaunas pieredzes gūšanai. Mēs esam ieinteresēti, lai Jēkabpilī un reģionā būtu attīstīta uzņēmējdarbības vide, kas veicina investīcijas un eksportu. Biznesa forums ir lieliska iespēja īsā laika posmā saņemt ekspertu viedokļus, pieredzi un ieteikumus, lai uzņēmējs spētu rast jaunas idejas, kuras ieviest uzņēmumā.”

Dienas pirmajā daļā par valsts pārvaldē ieviestā principa “Konsultē vispirms” darbību runās ekonomikas ministrs, skaidrojot arī par pārmaiņu procesiem, kas skar valsts iestāžu sadarbības modeli ar uzņēmējiem. Tāpat uzstāsies Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD), Konkurences padomes (KP) un Valsts Darba inspekcijas (VDI) pārstāvji, lai pastāstītu par šīs iniciatīvas mērķiem un jau sasniegto. Pēc tam notiks paneļdiskusija, kur būs iespēja rast atbildes uz uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem.

Pasākuma otrajā daļā notiks sarunas par eksportspējas stiprināšanu sadarbībā ar  Attīstības finanšu institūcijas Altum: kā nepazaudēt naudu eksporta tirgos un gūt ieskatu par reģionālajām eksporta atšķirībām. Sesijas noslēgumā norisināsies diskusija, kurā pārstāvji no uzņēmumiem SIA “Light Guide Optic Group”, SIA “Konteks”, SIA “Sēlijas mežs”, SIA “Rītausma” dalīsies savā pieredzē un pastāstīs par iespējām un izaicinājumiem eksportā.

Foruma noslēgumā varēs uzzināt par 21. gadsimta aktualitātēm un tendencēm pārdošanā, kā mūsdienu svarīga sastāvdaļa ir e-komercija un datu drošība, par ko stāstīs SIA “Lattelecom” pārstāvji. Savukārt par digitālo apvērsumu pārdošanā runās SIA “Spring Valley” konsultante Katerīna Černavska.

“Uzņēmējdarbību būtiski veicināt arī reģionos, kur pēdējo gadu laikā biznesa vide attīstās arvien straujāk. Katrā reģionālajā forumā sastopam gan  jaunos uzņēmējus, gan tos, kuri savas darbības laikā guvuši ievērojamus panākumus, tāpēc biznesa tikšanos veidojam tā, lai ikviens varētu iegūt pēc iespējas vairāk noderīgas informācijas un kontaktu,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Altum valdes locekle Inese Zīle uzsver: “Viens no pirmajiem jautājumiem, domājot par biznesu, ir finansējums. Tas ir vitāli svarīgs reģionos, kā arī jomās, kurās naudas pieejamība privātajā tirgū ir apgrūtināta, un uzņēmumiem izaugsmes turpināšanai nepieciešams valsts atbalsts. Šodien mūsu finanšu instrumentu klāsts uzņēmējiem ir ļoti plašs, un sadarbībā ar LRTK informējam par to visplašāko uzņēmēju auditoriju.”

Biznesa forums tapis sadarbībā ar finanšu institūciju Altum un Banka Citadele. Foruma programma un reģistrācija: http://ej.uz/BFJ_081117. Ieeja bez maksas. Vietu skaits ierobežots.


Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2000 individuāli biedri un vairāk kā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau vairāk nekā 80.gadu!

 
Papildu informācijai:
Rūta Grikmane
Sabiedrisko attiecību konsultante
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija
T. + 371 67830825; M. + 371 29630923
pr@chamber.lv
www.chamber.lv