Piektdiena, 25. Jūnijs, 2021
Maiga, Milija

Sadarbības iespējas Igaunijā un Somijā

11.12.2017

LEADER sadarbības projekta “Par ilgtspējīga uzņēmējdarbība laukos”, kurā piedalās vietējās rīcības grupas no Igaunijas (Arenduskoda, East Harju un Green Riverland), Somijas (Linnaseutu, Pirkan Helmi un Sepra) un Latvijas (Lauku partnerība “Lielupe” un Liepājas rajona partnerība), Latvijas uzņēmējiem ir uzsācies nākamais sadarbības posms – individuālie pieredzes apmaiņas braucieni, kuru ietvaros būs iespēja apmeklēt, iepazīt un meklēt kopīgas sadarbības iespējas jau ar izvēlētiem uzņēmējiem.

Jau šobrīd projekta ietvaros savus sadarbības partnerus ir atraduši 23 uzņēmēji, t.sk., arī 12 uzņēmēji no Latvijas (vietējo rīcības grupu biedrības “Lauku partnerība “Lielupe” un  biedrības “Liepājas rajona partnerība” teritorijām), kas tuvākā laikā jau pieņems pie sevis sadarbības partnerus vai arī viesosies pie viņiem, daloties savā pieredzē un meklējot arī savstarpējas turpmākas sadarbības iespējas. Par šiem pieredzes apmaiņas braucieniem noteikti vēl būs iespējams uzzināt pēc to norises.

Un tai pašā laikā vēl ir vairāki uzņēmēji no Igaunijas un Somijas, kuri projekta ietvaros vēlas atrast savus sadarbības partnerus:

1. No Somijas vietējās rīcības grupas “Pirkan Helmi”:

 • Amazing City Oy – dabas gids, kas tūristu grupām piedāvā iespēju iepazīt dabu .
 • Amazing Tampere  (http://amazingtampere.fi) – piedāvā maršrutu plānošanu un orientēšanas sacensību rīkošanu pilsētā.
 • Outdoor Escape – piedāvā izbēgšanas spēles dabā.
 • Ilolan maatilamatkailu (www.ilolanmaatilamatkailu.fi ) - lauku saimniecība, kas nodrošina ēdināšanas, izmitināšanas pakalpojumus. Ir iespējams iepazīt dažādus zirgus un dažādus citus dzīvniekus. Tiek piedāvātas zirgu izjādes un ir pieejama arī jāšanas skola.
 • Vietējais ēdināšanas uzņēmums un maizes ceptuve.
 • NVO “Rittvala” – ciemata nevalstiskā organizācija, kas nodarbojas ar tautas dejām un festivāliem.

2. No Somijas vietējās rīcības grupas “Sepra”:

 • Takaladon Liha ja Kala (http://takaladonlihajakala.net) – gaļas pārstrādes uzņēmums
 • No Somijas vietējās rīcības grupas “Linnaseutu”:
 • Webbinetti s and K Ky – uzņēmums, kas piedāvā digitālos pakalpojumus, taisa filmas un video sižetus, piedāvā fotografēšanas pakalpojumus.

3. No Igaunijas vietējās rīcības grupas “Harju Partnerhip”:

 • Kaido Kirsip – lauksaimniecības saimniecība, kas audzē aptuveni 30 gaļas liellopus un ražo gaļas izstrādājumus.
 • MRK Magic Design OÜ – mazs dizaina uzņēmums ar 12 gadu pieredzi, kas piedāvā grafisko dizainu, produkta dizainu, uzlīmes, reklāmas dāvanas, koka izstrādājumus un rotaslietas, kokgriezumus ar rokām. Sadarbības partneri ir gan uzņēmumi, gan privātpersonas.
 • MTÜ Looduselust (https://seic.ee/ettevote/mtu-looduselust) – neatkarīga televīzijas un video ražošanas uzņēmums, izdevējs. Uzņēmums izgatavo TV šovus, videoklipus arī par vides pasākumiem, ilgtspējību, zinātni un izglītību.
 • Raasiku OTT (https://seic.ee/ettevote/raasiku-valla-o-t-t-mtu-2) - tiešā mārketinga organizēšana, vietējo pārtikas produktu tirgus organizēšana.

Ja interesē kāda no šīm sadarbībām, tad papildus informāciju par projektu un tā aktivitātēm var atrast mājaslapā - www.seic.ee vai arī personiski sazinoties ar Alekseju Kačanovu (tālr. +37126597312, e-pasts: aleksejsk@inbox.lv) vai Līgu Švānbergu (tālr. +371 26399946, e-pasts: lielupe@partneribalielupe.lv).