Sestdiena, 15. Maijs, 2021
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Kalnciems svinēs savus pirmos pagasta svētkus

11.05.2016

Ar svētku gājienu, tirgošanos, jautrām stafetēm, koncertiem un balli nākamnedēļ - 20., 21. un 22. maijā pirmo reizi Kalnciemā tiks atzīmēti Kalnciema pagasta svētki. Kalnciemieši aicina ciemos gan pašmāju ļaudis, gan bijušos pagasta iedzīvotājus, gan kaimiņu pagastus, kā arī tos, kuri vēl nekad nav bijuši Kalnciemā.

Kā stāsta Kalnciema pagasta pārvaldes vadītājs Dainis Keidāns, Kalnciema pagasts jelgavniekiem, un ne tikai viņiem visbiežāk asociējas ar rūpniecības zonu, daudzstāvu mājām un neko apskates vērtu, bet tā tas nebūt nav, jo pagastā ir teicamas atpūtas iespējas. “Kalnciema teritoriju veido trešdaļa ūdens, šeit ir lieliskas makšķerēšanas vietas un skaistas ainavas. Pagasta svētki ir vienojošais elements – esam diezgan paliels pagasts un svētki ir tā reize, kad var satikties ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī viesi. Jāteic, ka iepriekšējos gadus arī esam organizējuši vietējiem ļaudīm pasākumus, bet šogad nolēmām organizēt plašāku un vērienīgāku svētku programmu, lai piesaistītu arī ciemiņus. Maijā svētkus organizējam tādēļ, ka šis mēnesis mums vienmēr ir bijis tuvs – vēl tad, kad Kalnciemam bija pilsētas statuss, pilsētas svētkus atzīmējām tieši  nedēļu pēc vasaras svētkiem”, stāsts D. Keidāns.

Svētku programma veidota trim dienām - 20. maijs – vēstures diena, kad cilvēki aicināti ar vēstures autobusu izbraukāt pa Kalnciema vēsturiskajām vietām, proti, gida pavadībā uzzināt, kā un kur veidojies pagasts, kur ir bijušas tā pirmās robežas, kur slējušies lielie ķieģeļu cepļi, kā arī kur bijuši pirmskara nozīmīgie objekti, par ko tagad liecina vien iedobes zemē. “Vēstures dienā tiks piedāvāti divi izbraukumi, viens plkst. 12:00 un otrs plkst. 15:00. Jau šobrīd aicinām visus interesentus iesūtīt Kalnciema bibliotēkai sev interesējošos jautājumus, lai gids varētu tos apkopot un “salikt” vienā autobusa maršrutā, kā arī pieteikties autobusa izbraukumam līdz 13. maijam. Pēc izbraukumiem plkst. 18:00 esam ieplānojuši arī erudītu konkursu “Ko es zinu par Kalnciemu”, piebilst D. Keidāns.

21. maijā  jau no plkst.11.00 notiks dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas gan lieliem, gan maziem. Piemēram, laukumā pie tirdzniecības centra “AIBE” svētku viesus gaidīs Jelgavas novada uzņēmēju un mājražotāju gadatirgus. Pēcpusdienā būs vērojami Zemessardzes 52.kājinieku bataljona tehnikas, ieroču un militārā motokluba “Patrioti” paraugdemonstrējumi laukumā pie kultūras nama. Viens no vienojošajiem svētku elementiem būs gājiens – “Mosties un nāc kopā ar mums”! Svētku gājiena dalībnieki pulcēsies pulksten 17:00 pie katoļu baznīcas un dosies cauri pagasta centram līdz pašvaldības ēkai, tajā piedalīsies gan pagasta pārvalde, gan iestāžu un uzņēmumu kolektīvi, gan mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kā arī Kalnciema pagasta iedzīvotāji. Plkst. 18:00 visi aicināti uz svētku koncertu “Uz vasaras sliekšņa” – vēlāk, protams, arī balle.

Savukārt 22. maijs Kalnciemā būs sporta diena, kad jau no plkst. 12:00 visi sportot gribētāji aicināti ierasties pagasta stadionā pie sporta bāzes, kur varēs pievienoties volejbola, florbola un futbola komandām, būs arī iespēja piedalīties individuālās sacensībās, kā, piemēram, Sumo cīņās, Avon šautriņu mešanā un Ķiršu metienos. Plānota arī skriešana, virves vilkšana, dažādas stafetes, darbosies arī piepūšamās atrakcijas bērniem.