Svētdiena, 16. Maijs, 2021
Edijs, Edvīns

LPKS “Latraps” notiks civilās aizsardzības mācības

05.07.2016

Ceturtdien, 7.jūlijā plkst. 10.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar LPKS “Latraps” rīkos praktiskās civilās aizsardzības mācības graudu rapša pirmapstrādes kompleksā Lietuvas ielā 16A, Elejā. 

Mācībās tiks inscinēta situācija, ka kompleksa teritorijā, kraujot iepakotus amonija nitrātu saturošus minerālmēslus, aizdegas iekrāvējs un ķimikālijas noplūst lietus ūdens kanalizācijas sistēmā. Paralēli izceļas ugunsgrēks arī graudu kaltes tornī.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus katastrofas draudu gadījumā, kas noteikti LPKS “Latraps” Graudu rapša pirmapstrādes kompleksa civilās aizsardzības plānā. Kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām. Plānotajās mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no VUGD, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts policijas, Valsts vides dienesta un LPKS “Latraps”.

Ņemot vērā to, ka mācību laikā tiks bloķēta piekļuve kompleksam, evakuēti cilvēki un notikuma vietā pulcēsies vairāki operatīvie transportlīdzekļi, Elejā iespējami satiksmes ierobežojumi. Kā arī mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem un tiks iedarbināta objekta trauksmes sirēna. VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Žurnālistu ievērībai – kompleksa teritorijā nebūs iespējams vērot mācību norisi.

Informācija pārpublicēta no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mājaslapas.