Svētdiena, 16. Maijs, 2021
Edijs, Edvīns

Deju kolektīvam „Tracis” 20 gadu jubileja

27.04.2017

Ar krāšņu uzvedumu Elejas pagasta jauniešu deju kolektīvs „Tracis” atzīmēs savu 20 gadu jubileju svinīgā koncertā „Jauns un Traks” 29.aprīlī plkst. 18:00 Sesavas tautas namā. Saglabājot tautiskos motīvus, koncerta programmā būs vēl nebijuši pārsteigumi, tiecoties padarīt programmu pēc iespējas „trakāku”.

„Šogad koncertā esam uzstādījuši sev augstāku „latiņu” nekā citus gadus un vēlamies skatītājiem sniegt vēl nebijušu uzstāšanos, kas savā ziņā ir arī izaicinājums mums parādīt sevi citā sniegumā” par koncerta programmu, saglabājot koncerta programmas detaļas noslēpumā un radot lielāku ieinteresētību, stāsta kolektīva vadītāja Ivita Lejava – Majore.

Koncertā uzstāsies 5 viesu kolektīvi – vidējās paaudzes kolektīvs „Medaga”, jauniešu kolektīvi „Spīgana” un „Pāris”, vēsturisko deju kolektīvs „Senvedere” un romu tautas deju kolektīvs „Rademila”. Kopā kolektīvi dejos 25 dejas, no kurām „Tracis” sevi izdejos 11 dejās.

"20 gadu laikā kolektīvs ir izveidojies ļoti īpašs, dejotāji viens otram ir kā ģimene, jo kolektīvam nākas pakārtot savu ikdienu, atdodot daudz sava laika. Jāsaka, ka šo gadu laikā daudziem dejošana ir kļuvusi kā dzīvesveids. Dejojot „Tracī”, rodas atkarība, jo tie, kas dažkārt izlemj kolektīvu pamest, ātri vien atgriežas atpakaļ” tā par saviem dejotājiem saka kolektīva vadītāja.

„Tracis” dibināts 1997.gadā Elejā, un visu šo laiku vadītāja ir Ivita Lejava-Majore. Nav laista garām neviena iespēja pacīnīties par tiesībām kļūt par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Savā pastāvēšanas laikā dejotāji piedalījušies septiņos – gan Vispārējos, gan Skolēnu Dziesmu un deju svētkos. Gandrīz katru gadu „Tracis” dodas arī ārzemju koncertceļojumos: līdz šim pabūts gan Austrijā, Igaunijā, Slovākijā, Ungārijā, gan Lietuvā, Polijā un Horvātijā. Šobrīd kolektīvā aktīvi dejo 21 jaunietis vecuma grupā no 16-24 gadiem.