Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Maratonā piedalījās arī novada jaunsargi

17.05.2017

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika viens no sportistu gaidītākajiem pasākumiem – Lattelecom Rīgas maratons. Tāpat kā pērn arī šogad dalībnieku skaits pārsniedza 30 000 dalībnieku. Maratona pulku šogad papildināja arī Jelgavas novada jaunsargi kopā ar saviem instruktoriem. Jauniešu izvēlētās distances garumi bija ļoti dažādi, bet visgarāko distanci izvēlējās skriet divi jaunsargi – Artūrs Vaselis un Gatis Beļskis. Abiem puišiem arī izdevās sasniegt finiša taisni.

Kopumā Jaunsardzes komandu Lattelecom Rīgas maratonā pārstāvēja 29 dalībnieki – 23 jaunsargi un 6 Jaunsardzes un informācijas centra darbinieki. 2 dalībnieki skrēja maratona distanci – 42km, 7 dalībnieki - 10km un 20 dalībnieki – 6km. 

Lai gan maratons jau aizvadīts, emocijas par piedzīvoto vēl aizvien ir spilgtas. Par piedzīvoto stāsta Gatis Beļskis: “Līdz kādam 20km, kamēr turējos kopā ar instruktoru Artūru Vaseli, viss it kā bija labi,  tad sāku just, ka kājās ir nogurums. Veicot otro apli, domāju, kāpēc izvēlējos 42km? Skrienot garām Brīvības piemineklim, visu laiku bija nereāls pacilājums, tad arī spēks uzreiz parādījās! Pie kāda 35km kājās vairs nebija nogurums, bet gan diezgan spēcīgas sāpes. Bet, jo tuvāk biju finišam, jo arvien vairāk domāju par to, ka, lai vai kā es līdz tam tikšu, bet tomēr tikšu! Viss beidzās labi, tikai šādām distancēm vajag ļoti rūpīgu gatavošanos. Nākamgad jāmēģina vēlreiz!”

Emocijām bagāti ir arī pārējie dalībnieki. “Šogad bija pirmā reize, kad startēju šāda veida skriešanas pasākumā. Pieredze bija laba un pirmajā reizē skrēju vien 6km. Drūzmēšanās gan startā, gan trases laikā bija apnicīga,  bet neskatoties uz to, pēc 6km finiša, sapratu,  ka arī 10 km nebūtu bijis nemaz tik traki. Prieks bija skriet un noteikti nākošreiz skriešu garāku distance,”  jaunsargs Gatis Lejnieks (6 km).

“Maratons vispār pats par sevi ir interesanta lieta – var baudīt cilvēku sabiedrību, zinot, ka viņiem arī patīk sportot. Skriet nebija grūti, taču traucēja karstums. Visvairāk uzlādēja plaukstu sišana, skrienot garām un dodot “pieci” līdzjutējiem, pašam palika arvien vairāk spēka doties uz priekšu. Kad vēl tev uzgavilē, liekas, ka esi tikai sākumā, nevis maratona beigās. Nākamajā maratonā skriešu garāku distanci un  mēģināšu pārvarēt sevi atkal,” jaunsardze Egija Graudiņa (6km).

Instruktors Edmunds Miķelsons: “Prieks bija redzēt, ar kādu aizrautību un gribasspēku jaunsargi devas trasē un cīnījās ar katru kilometru, paši savā starpā un ar sevi. Katrs no viņiem ir uzstādījis savu rekordu vai latiņu, kuru izmantot kā piesaistes punktu saviem treniņiem. 6 km distancē skrēju kā pavadošais skrējējs jaunākās paaudzes skrējējām un iepriecināja, ka ne reizi  viņas neteica vārdus “es nevaru” vai “vairs negribu”.  Un finišā pat mani noskrēja.