Septiņās bibliotēkās norit akcija “Grāmatu starts”

12.10.2017

Pirmo reizi bērnu lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts” iesaistījušās arī 7 Jelgavas novada bibliotēkas. “Grāmatu starts” ir LNB Bērnu literatūras centra izveidota, visu Latviju aptveroša ilgtermiņa lasīšanas veicināšanas programma pirmsskolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm, kurai notikt palīdz LNB Atbalsta biedrība un ziedotāji.

Programma “Grāmatu starts” aizsākta jau Lielvircavas bibliotēkā. Bibliotēkas vadītāja Māra Ziemele stāsta, ka ģimene kopā ar mazuli tiek iepazīstināti ar bērnu stūrīti, jaunajām bērnu grāmatiņām un spēlēm. Tikšanās noslēgumā katrs bērns saņem “Grāmatu starta” komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu - projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopā lasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu. Saņemtā dāvana atgādinās par viesošanos bibliotēkā un aicinās to apmeklēt biežāk. Zinātkārais pūčulēns izvēlēts arī par projekta simbolu. Pūčulēna tēlu radījusi un „Grāmatu startam” uzdāvinājusi māksliniece Indra Sproģe. Bibliotēka saņēmusi jau pirmos sešus komplektiņus.

 “Mazie projekta dalībnieki un viņu vecāki Lielvircavas bibliotēkā ir aktīvi un ieinteresēti, tādēļ ģimenēm nodrošinām arī iespēju piedalīties „Pūčulēnu skolā”, kuras laikā norit regulāras, aktīvas, radošas un attīstošas nodarbības. Lasīšanas stundas notiek svētdienās. Piemēram, aizvadītajā nodarbībā bērni vēroja teātri, kas veidots no papīra. 15. oktobrī noritēs didaktiskās rotaļas, savukārt 22. oktobrī bērni baudīs pasaku un mīklu pēcpusdienu”, stāsta Lielvircavas bibliotēkas vadītāja Māra Ziemele.

Lasīšanas veicināšanas programma noritēs arī Jēkabnieku, Sesavas, Nākotnes, Zaļenieku, Lielplatones un Ķīves bibliotēkās.

„Grāmatu startu” Latvijas Nacionālā bibliotēka īsteno, pateicoties ziedotāju atbalstam. Katri ziedotie 25 eiro dod kādai Latvijas bibliotēkai iespēju projektā iesaistīt vēl vienu ģimeni, kurā aug 3-4 gadus vecs bērns. Daļu finansējuma programmas realizēšanai Jelgavas novada bibliotēkās ir piešķīrusi Jelgavas novada pašvaldība.