Sestdiena, 15. Maijs, 2021
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Ziemassvētku kauju pasākumi – 13. janvārī

12.12.2017

13.janvārī notiks Ziemassvētku kauju atceres pasākumi. Iedzīvotāji aicināti vērot kauju rekonstrukciju «Mangaļos», doties lāpu gājienā no «Mangaļiem» līdz Ložmetējkalnam, kur pulksten 17.30 notiks piemiņas brīdis un tiks iedegti atmiņu ugunskuri. Uz Ziemassvētku kauju muzeju un Ložmetējkalnu 13. janvārī tiek organizēts bezmaksas autobuss no Jelgavas kultūras nama.

Janvārī apritēs 101. gads kopš Ziemassvētku kaujām Tīreļu purvā. Pieminot latviešu strēlnieku varonību, jau tradicionāli notiks vairāki atceres pasākumi, uz kuriem aicināts ikviens.

Jau pulksten 11 šajā dienā sāksies Ziemassvētku kauju turnīrs volejbolā veterāniem. Jelgavas novada Sporta centra vadītājs Vladislavs Beitāns stāsta, ka Ziemassvētku kauju  atceres pasākumu programmā vēlas saglabāt šogad, kauju simtgadē, iedibināto tradīciju – iekļaut tajā kādu sporta pasākumu. Šogad tas bija rogainings, bet 2018. gadā –  volejbola turnīrs veterāniem. Līdz Ziemassvētkiem tiek gaidīti komandu pieteikumi: dāmu komandām vecuma grupās 40+ un 55+ un vīru komandām vecuma grupās 40+ un 70+.  Pieteikties sacensībām komandas var pa e­pastu sports@jelgavasnovads.lv vai tālruni 63080848.

Pulksten 13.30 notiks kritušo strēlnieku piemiņas brīdis Antiņu kapsētā Babītes novadā, pēc kura Ziemassvētku kauju muzejā «Mangaļi» varēs vērot Pirmā pasaules kara kauju rekonstrukciju. Tāpat «Mangaļos» svinīgo zvērestu nodos Jelgavas novada jaunsargi, kuri pēc tam kopā ar zemessargiem un skautiem dosies lāpu gājienā no «Mangaļiem» līdz  Ložmetējkalnam. «Arī šajā reizē aicinām ne tikai jaunsargus, skautus un zemessargus, bet ikvienu novada iedzīvotāju kājām mērot šo aptuveni septiņus kilometrus garo ceļa  posmu,» tā Jelgavas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna, piebilstot, ka dalībniekiem jāapģērbjas atbilstoši laika apstākļiem un līdzi jāņem lāpa, kā arī jānodrošinās ar lāpas šķidrumu.

Lāpu gājiens ap pulksten 17.30 noslēgsies Ložmetējkalnā pie piemiņas akmens, kur notiks piemiņas brīdis, piedaloties vīru kopai «Vilki». Ložmetējkalnā jau tradicionāli tiks iedegti
atmiņu ugunskuri, pie kuriem pasākuma dalībnieki kopā ar Jelgavas novada koru un ansambļu dziedātājiem aicināti dziedāt karavīru dziesmas. Bet Zemessargu 52. kājnieku bataljons būs parūpējies par siltu tēju un putru.

Pasākuma apmeklētājiem, kas atbraukuši uz "Mangaļiem" ar automašīnām un ies lāpu gājienā uz Ložmetējkalnu, pl. 19.30 un 20.30 (pulcēšamās pie neatliekamās medicīnas palīdzības mašīnas) tiks nodrošināts transports atpakaļ uz "Mangaļiem".

Uz pasākuma norises vietām – Ziemassvētku kauju muzeju «Mangaļi» un Ložmetējkalnu – tiks organizēts speciāls autobuss, kas 13. janvārī pulksten 14 kursēs no Jelgavas kultūras nama, bet ap pulksten 21 no Ložmetējkalna dosies atpakaļ uz Jelgavu.

Ziemassvētku kauju 101. gadadienas pasākumu programma
13. janvārī

Pulksten 11.00 Ziemassvētku kauju turnīrs veterāniem volejbolā (Valgundes sporta hallē)
Pulksten 13.30 Kritušo strēlnieku piemiņas brīdis (Babītes novada Antiņu kapsētā)
Pulksten 15.00 Pirmā pasaules kara kaujas rekonstrukcija. Jaunsargu svinīgais solījums (Ziemassvētku kauju muzejā «Mangaļi»)
Pulksten 16.00 Askolda Saulīša filma «Astoņas zvaigznes» (Kultūrizglītības centrā Jūrmalas ielā 14a, Piņķos)
Pulksten 16.00 Lāpu gājiens maršrutā «Mangaļi»–Ložmetējkalns
Pulksten 17.30 Svinīgais pasākums Ložmetējkalnā. Atmiņu ugunskuri, tējas baudīšana.
 

Transports uz Ziemassvētku kauju pasākumiem
13. janvārī

Pulksten 14 Izbraukšana (autobuss gaidīs pie Jelgavas kultūras nama) maršrutā Jelgava – Ziemassvētku kauju muzeja mājas «Mangaļi»–Ložmetējkalns
Aptuveni
pulksten 21

Autobuss no Ložmetējkalna dosies atpakaļ uz Jelgavu
 

 

Satiksmes organizācijas plāns pasākuma dienā