Otrdiena, 22. Jūnijs, 2021
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Noskaidroti novada labākie skolēni “skatuves runas” konkursā

13.02.2018

Izmantojot vārda mākslas spēku, lai izkoptu skolēnos nacionālo identitāti, emocionālo un radošo pašizpausmi, noslēgusies Valsts izglītības satura centra organizētā skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārta. Tajā piedalījās 60 skolēni no pirmās līdz divpadsmitajai klasei, pārstāvot 13 skolas no Jelgavas novada un Ozolnieku novada.

Katram dalībniekam bija uzdevums sagatavot konkursam vienu prozas un vienu dzejas darbu. Konkursa pirmajā daļā dalībnieki runāja vienu darbu pēc paša izvēles, bet  23 labāko priekšnesumu autorus žūrija uzaicināja runāt arī otru sagatavoto literāro darbu.

Priekšnesumi tika vērtēti pēc noteiktiem kritērijiem - domas atklāsme, kontakts ar klausītāju un prasme noturēt auditorijas interesi, skaidra dikcija un artikulācija, kā arī repertuāra atbilstība runātājam.

Pieredzējusī žūrija 3 cilvēku sastāvā – Tērvetes novada amatierteātra “Trīne” režisore Dzintra Zimaiša, Jelgavas pilsētas PI „Kultūra” kultūras darba speciāliste, režisore Lolita Muižniece un Ozolnieku tautas nama vadītāja, režisore Madara Griba – par labākajiem runātājiem atzina:

  • Līvbērzes pamatskolas 3.klases skolnieci Sāru Dulbergu;
  • Svētes pamatskolas 3.klases skolnieku Dāvi Sagalatu;
  • Šķibes pamatskolas 8.klases skolnieku Īvu Zveju;
  • Elejas vidusskolas 12.klases skolnieci Eviju Antanāviču;
  • Ozolnieku vidusskolas 6.b klases skolnieci Elīzu Zeltiņu.

Šie dalībnieki 27.februārī piedalīsies konkursa  3.kārtā  - Zemgales reģiona skatē Bauskas bērnu un jauniešu centrā.

Skatuves runas konkurss