Sestdiena, 15. Maijs, 2021
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Nedēļas nogalē 13. Līvbērzes svētki

04.07.2018

Krāsaini un pasākumiem bagāti 4. augustā Līvbērzes pagastā tiks aizvadīti 13. pagasta svētki – organizatori sagatavojuši plašu programmu gan lieliem, gan maziem. Svētku atklāšana – pulksten 12 pagasta estrādē, un dienas gaitā visi aicināti uz radošām nodarbībām, koncertiem un sportiskām aktivitātēm. Svētki noslēgsies ar koncertu un zaļumballi. 

Līvbērznieki 4. augustā aicina ciemos gan pašmāju ļaudis, gan bijušos pagasta iedzīvotājus, gan kaimiņu pagastu cilvēkus, kā arī tos, kuri vēl nekad nav bijuši Līvbērzē. Kultūras darba organizētāja Līvbērzes kultūras namā Daiga Granāte stāsta, ka šī gada svētkiem kultūras un sporta programma izveidota jau savlaicīgi. Šogad diskusijas raisījis svētku moto, bet pēc ilgām pārdomām tapis sauklis «Kam nav simts, tas var!».

«Varbūt pirmajā brīdī, izlasot un izdzirdot šādu saukli, tas var šķist dīvains, bet vēlējāmies to nedaudz savīt kopā ar vakara koncerta nosaukumu «Simtgades grēkus mazgājot». Vakara daļā estrādē skatītājus priecēs trīs Jelgavas novada pagastu kopuzvedums, kurā amatierkolektīvi izdziedās un izdejos latviešu pirts tēmu. Iestudējumu uzveduši Līvbērzes, Zaļenieku un Glūdas pagasta amatierkolektīvi. Visu uzveduma laiku priekšplānā izvirzās pirts tēma un tas, cik svarīgi latvietim ir iet pirtī, lai nomazgātu savus grēkus. Svētku sauklis «Kam nav simts, tas var!» ir aicinājums svētkos iesaistīties ikvienam – gan bērnam, gan jaunietim, gan pieaugušajam, gan arī senioram –, jo pagasta svētki ir tā reize, kad visi varam satikties, sacensties kādā sporta spēlē, piedalīties dažādās atrakcijās, saņemt arī kādu balvu un citādi izcelties,» stāsta D.Granāte.

Pulksten 12 iecerēta svētku atklāšana, pēc kuras gan lielie, gan mazie svētku viesi varēs nodoties sev tīkamām nodarbēm. Piemēram, bērni no pulksten 13 aicināti uz putu ballīti, piepūšamajām atrakcijām, radošajām darbnīcām, zirga izjādi un citām aktivitātēm. No pulksten 14 līdz 18 estrādē varēs vienoties kopīgā deju solī un profesionāla deju skolotāja vadībā apgūt vairākas modernās dejas. Savukārt no pulksten 13 sportot gribētāji aicināti pulcēties netālu no estrādes – futbola laukumā –, kur visas dienas garumā notiks sportiskas aktivitātes.

«Šoreiz jaunums svētku programmā būs tas, ka viesi klātienē varēs vērot virves vilcēju Latvijas čempionāta sacensības. Tajās piedalīsies spēcīgākās Latvijas komandas, tostarp arī sportisti no Jelgavas novada. Visas dienas garumā sportot gribētāji aicināti pārbaudīt spēkus tādos sporta veidos kā futbols, pludmales volejbols un strītbols. Būs iespēja piedalīties arī individuālajās veiklības sacensībās – šautriņu mešanā, pupu šķirošanā, klinšu kāpšanā, riņķu mešanā un citās,» par svētku programmu turpina stāstīt Līvbērzes pagasta svētku sporta aktivitāšu virsvadītāja Sakina Beitāne.

Pulksten 18 ieplānota apbalvošana, kuras laikā tiks pasniegtas medaļas un diplomi labākajiem dienas sportistiem un viktorīnas spēlētājiem. Un, kā jau ierasts, apbalvojumus saņems arī konkursa «Sakoptākā sēta» laureāti.

«Ik gadu jūlijā apbraukājam visus pagasta ciemus, lai iepazītu mūsu iedzīvotāju sakoptās sētas, pagalmus un īpašumus. Katrreiz konkursam izvirzām citu mērķi, un šogad uzmanību pievērsīsim tīrībai un kārtībai. Svētku laikā apbalvosim trīs sakoptākās sētas,» skaidro Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Medne.

Pulksten 19.30 iedzīvotāji aicināti uz noslēguma koncertu «Simtgades grēkus mazgājot» un zaļumballi ar grupu «Ceļojums».