Svētes pamatskola atsāk pilnu mācību procesu

07.01.2019

Līdz ar skolēnu ziemas brīvlaika noslēgumu, šodien mācību procesu atsāk visas Jelgavas novada izglītības iestādes – tostarp Svētes pamatskola. Ar mērķi ierobežot Svētes pamatskolas pirmsskolas audzēkņu vidū izplatījušos salmonelozi laikā no 17. decembra līdz jaunajam gadam skolā tika veikta papildu dezinfekcija inventāram un telpām. Izvērtējot slimības profilakses ierobežošanas nolūkos veiktos pasākumus, secināts, ka telpas atbilst visām sanitārajām normām, tāpēc 7. janvārī Svētes pamatskola atsāk pilnu mācību procesu gan pirmsskolā, gan pamatskolā.

Svētes pamatskolas direktore Inga Jansone uzsver: “Lēmums pārtraukt mācību procesu jau 17. decembrī bija tālredzīgs, jo, saņemot noslēdzošo informāciju par Slimību profilakses un kontroles centra veikto analīžu rezultātiem, atklājās, ka ar salmonelozi saslimušo skaits ir lielāks nekā 15 bērni – kopumā inficējušies 28 audzēkņi, tāpēc jo īpaši svarīgi bija samazināt skolēnu inficēšanās riskus. Būtiski, ka skolēnu atrašanās mājās ļāva iestādē veikt papildu dezinfekciju visam inventāram un telpām. Savukārt garajās svētku brīvdienās iestādē tika veikti atkārtoti drošības pasākumi arī pirmsskolas grupās, dezinficējot rotaļlietas, paklājus un gultasveļas. Ņemot vērā paveiktos piesardzības pasākumus, uzskatāms, ka izglītības iestādes telpās bērni nevar inficēties ar salmonelozi izraisošajām baktērijām, ja vien tie nenonāk kontaktā ar tiešu baktēriju pārnēsātāju. Visi bērnu vecāki ar “E-klases” starpniecību ir informēti par to, ka 7. janvārī Svētes pamatskola atsāk pilnu mācību procesu un gaida savus audzēkņus”.

Jāatgādina, ka 8. decembrī - pēc tam, kad Svētes pamatskolas vadība uzzināja par pirmajiem salmonelozes saslimšanas gadījumiem, par situāciju operatīvi tika informēti visu audzēkņu vecāki un kontrolējošās iestādes. Pārtikas veterinārais dienests un Slimību profilakses un kontroles centrs sniedza savus ieteikumus slimības izplatības ierobežošanai, bet nepieprasīja Svētes pamatskolas darba pārtraukšanu. Lēmumu - pārtraukt mācību procesu pamatskolas klasēs - pieņēma skolas vadība kopā ar Jelgavas novada Izglītības pārvaldi, tā būtiski ierobežojot slimības izplatīšanās iespējas, kā arī paredzot laiku, lai iestādes telpās izskaustu slimības baktērijas.