06.07.2022.

Līvbērzes kultūras nams vērs durvis saviem apmeklētājiem

08.03.2019

Noslēdzoties vērienīgam rekonstrukcijas procesam, nākampiektdien - 15. martā ar krāšņu amatiermākslas kolektīvu koncertu savas durvis apmeklētājiem vērs Līvbērzes kultūras nams.  

Rekonstrukcijas darbu rezultātā Līvbērzes kultūras namā ir veiktas nozīmīgas izmaiņas, kas būtiski uzlabo 1972. gadā celtās ēkas energoefektivitāti, funkcionalitāti un vizuālo identitāti. Ēkā ir nomainītas visas inženierkomunikācijas, izbūvētas ūdensvada un kanalizācijas sistēmas, ierīkotas iekšējā ūdensvada ugunsdzēsības sistēmas, izveidotas vājstrāvas sistēmas – datortīkli, apsardzes signalizācija, ugunsdrošības signalizācija, video novērošana, izbūvētas mehāniskās ventilācijas sistēmas, elektroapgādes un apgaismojuma sistēmas, apkures sistēmas, kā arī pārplānots iekštelpu izkārtojums, radot papildu vietu mēģinājumu norisei un mākslinieku uzņemšanai. Ēkas vizuālo noformējumu atsvaidzina jaunas ārdurvis, logi un jumta segums. Strādājot ar modernākajām tehnoloģijām, ēkai izdevies izveidot īpašu Kronoart augstspiediena lamināta ventilējamo fasādi, kas ir noturīga pret skrāpējumiem,  bojājumiem un nelabvēlīgu vides apstākļu iedarbību, tai skaitā arī pret ultravioleto starojumu, tādējādi ilgtermiņā garantējot fasādes ugunsizturību, mitrumizturību un triecienizturību.  Pateicoties Kronoart tehnoloģijas pielietojumam, arhitektiem ir izdevies ēkai piešķirt individualitāti, uz fasādes atdzīvinot ideju par Līvbērzes vārda atspoguļošanu tautiskā raksta valodā. Līdz ar to, noslēdzoties rekonstrukcijas procesam, Līvbērzes kultūras nama ēka no tipveida būvniecības projekta ir pārtapusi par ēku ar savu īpašo noskaņu un tēlu.

2018. gada februārī Jelgavas novada pašvaldība izsludināja iepirkumu investīciju projektam “Līvbērzes kultūras nama energoefektivitātes paaugstināšana”, kā rezultātā tiesības veikt nepieciešamos būvdarbus ieguva SIA “Bildberg”. Secīgi jau marta domes sēdē Jelgavas novada domes deputāti pieņēma lēmumu nepieciešamo darbu veikšanai ņemt aizņēmumu Valsts kasē 1 123 720 eiro apmērā.

Kopējās Līvbērzes kultūras nama rekonstrukcijas projekta izmaksas, iekļaujot būvprojekta izstrādi, būvprojekta ekspertīzi, būvdarbus, būvuzraudzību un autoruzraudzību,  veido summu 1 258 653,18 eiro ar PVN. Pārdomāti plānotā procesa rezultātā rekonstrukcijas darbus bija iespējams uzsākt jau 2018. gada 8. maijā un darbi noslēdzās 2019. gada 7. janvārī. 

“Apkopojot veikto darbu rezultātus, īpaši priecē fakts, ka būvprojekta izstrādātāji SIA “Livland Group” rada iespēju ne tikai celt ēkas funkcionalitāti un pilnveidot tehniskās nianses, bet arī iedziļinājās ēkas stāstā, piemēram, saglabājot nama sienās Līvbērzes pagasta iedzīvotājiem tik ļoti nozīmīgās relikvijas - tautumeitu skulptūras un savulaik izveidotos metāla kalumus. Gandarījums par to, ka Līvbērzes kultūras nams ir atdzimis jaunās krāsās - tā fasādi rotā tautiskā raksta zīme, kas simbolizē vārdu salikumu “Līvbērzes pagasts”, ik dienu atgādinot par latvisko vērtību nozīmi pagasta dzīvē. Nav šaubu, ka gaišās krāsas, siltais apgaismojums un telpu plašums pārsteigs nama apmeklētājus un iedvesmos māksliniekus. Pateicoties tehniskajiem uzlabojumiem, nams ir kļuvis ērti sasniedzams ikvienam interesentam. Deju kolektīvi ir ieguvuši sengaidīto mēģinājumu telpu ar spoguļiem gar sienām. Liels ieguvums kultūras namam ir lielajā zālē uzstādītā audio/video/gaismas sistēma, kas būtiski paplašina skatuves ekspluatācijas iespējas un zāles kopējo funkcionalitāti. Ir paveikts liels darbs, lai kultūra Līvbērzē būtu sasniedzama ikvienam, kurš sevī jūt vēlmi līdzdarboties pats vai baudīt mākslu skatītāju rindās. Šobrīd tiek veikti pēdējie sagatavošanās darbi, lai martā visi kolektīvi, kas uz brīdi bija izkaisīti kur nu kurš, atgrieztos namā, tāpēc arī kultūras nama atklāšanas pasākuma devīze būs -  “Atkal mājās”! Sekojiet līdzi Jelgavas novadā organizēto pasākumu programmai un brauciet uz Līvbērzes kultūras namu, lai klātienē novērtētu rekonstrukcijas rezultātā radītos uzlabojumus” aicina Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Medne.

Līvbērzes kultūras nams vērs savas durvis apmeklētājiem 15. martā plkst. 18:00, piedāvājot skanīgu un krāsām bagātu tieši Līvbērzes amatiermākslas kolektīvu koncertu.