21.05.2022.

Sveiks 132 jaundzimušos

14.05.2021

Nākamās nedēļas nogalē, 23. maijā, Jelgavas novada pašvaldība visas dienas garumā Elejas muižas parkā pie tējas namiņa jau tradicionāli sveiks vecākus, kuru ģimenēs piedzimuši bērniņi laika posmā no 2020. gada jūnija līdz 2021. gada maijam, pasniedzot īpašu Jelgavas novada sudraba monētu. Lai ievērotu visas epidemioloģiskās prasības, katra pagasta ģimene saņēmusi ielūgumu ar aicinājumu parkā ierasties noteiktā laikā. 

Apritējis gandrīz gads kopš pēdējās kopīgās jaundzimušo sveikšanas svinīgā pasākuma. Mazo novadnieku pulciņš ir kupls un laika periodā no 2020.gada otrā pusgada līdz 2021.gada  pirmajam pusgadam kopā reģistrēti 132 jaundzimušie.

Mazo novadnieku sveikšana paredzēta visas dienas garumā 23.maijā no pulksten 10:00 līdz 16:00 pie Elejas Tējas namiņa, Elejas pagastā. Ievērojot valstī esošos ierobežojumus, katram pagastam un sveicamajai ģimenei ir iedalīts savs ierašanās laiks, lai nerastos drūzmēšanās un raiti tiktu sveiktas atnākušās ģimenes. Kā ierasts tiks sveikti mazulīši no visiem 13 Jelgavas novada pagastiem.

Laikā no pagājuša gada maijam līdz šī gada maijam Jelgavas novadā dzimuši 68 puikas un 64 meitenes. Lielākais jaundzimušo skaits reģistrēts Svētes pagastā, kur piedzimis 21 mazulis, Līvbērzes un Jaunsvirlaukas pagastos katrā reģistrēti 15 bērniņi, Glūdas pagastam 13 bērni, Valgundes un Kalnciema pagastos 12 jaundzimušie, Elejas pagastā 11 bērni, Vircavas un Zaļenieku pagastos katrā reģistrēti 9 mazuļi, savukārt gan Platones, gan Sesavas pagastā piedzimuši 5 bērniņi, bet Vilces pagastā 4 mazulīši un Lielplatones pagastā 1 bērniņš. Pārskatot jaundzimušajiem bērniņiem dotos vārdus, atklājas, ka 2020./2021. gadā starp puišiem neierastākie vārdiņi ir Daniils, Braens, Tailers, Eliots un Vincents Mariušs, bet meiteņu vidū – Leila, Venija un Hanna.

2020.gada pusgadā trīs ģimenēm bijis dubultprieks, jo ģimenē ienākuši dvīnīši. Divās ģimenēs puisīšu pāris, trešā ģimenē puisītis un meitenīte.

Mazajiem novadniekiem katram tiks pasniegta pašvaldības zīme - sudraba monēta jeb laimes vērdiņš.  Monētas reversā ir attēlots bērna pēdiņu nospiedums ar tekstu „Nes Jelgavas novadu pasaulē!”, savukārt monētas reversā redzams Jelgavas novada ģerbonis. Monēta nes vēstījumu, ka pašvaldībai katra bērniņa ienākšana šajā pasaulē jeb katra mazuļa pēdu nospiedums novada zemē ir īpašs un ar gandarījumu novērtēts notikums.

Pēc svinīgas pašvaldības dāvanas saņemšanas ģimenes šo svētku dienu aicinātas izmantot nesteidzīgām pastaigām muižas parkā.