21.05.2022.

Apstiprināts jaunais Jelgavas novada domes priekšsēdētājs

19.01.2022

Divas nedēļas pēc līdzšinējā Jelgavas novada domes priekšsēdētāja atbrīvošanas no amata, šodien – domes ārkārtas sēdē, atklāti balsojot ar 10 balsīm “par”, ievēlēts jaunais Jelgavas novada domes priekšsēdētājs – Madars Lasmanis, partijas “Latvijas attīstībai” pārstāvis. Balsojumā par domes priekšsēdētāja ievēlēšanu kopumā balsoja 18 no 19 deputātiem.

Par Jelgavas novada domes deputātu vidū esošo sašķeltību publiski ziņas izskanēja jau aizvadītā gada decembra sākumā. Koalīcijas spēku pārspēles kulminācija bija 2022.gada 5.janvāra domes sēdē, kad septiņu deputātu rosināta priekšlikuma rezultātā no amata tika atstādināts ilggadējais domes vadītājs Ziedonis Caune. Rezultējoties deputātu sarunām par potenciālo jauno domes priekšsēdētāju, uz domes sēdi šodien balsojumam tika izvirzītas vēl divas kandidatūras – Ilze Vītola (LZS), kura šobrīd ieņem priekšsēdētāja vietnieka vietu labklājības un sociālo lietu jautājumos un Dainis Liepiņš no “Latvijas Reģionu apvienības” (LRA).

Noritot deputātu sarunām un dažādām kandidātu izspēlēm uz priekšsēdētāja vietu, novada domē ar balsu vairākumu ievēlēts Madars Lasmanis.

Saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 40. pantu, domes priekšsēdētājs ārkārtas sēdē tika ievēlēts ar balsošanas zīmēm. Līdzšinējais domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune veselības stāvokļa dēļ balsojumā nevarēja piedalīties, lai gan sēdē piedalījās attālināti.

Apzinoties esošo politisko situāciju, jaunievēlētais domes priekšsēdētājs M. Lasmanis iecerējis mēģināt kolektīvu saliedēt un runāt ar katru deputātu, nevienu no 19 vietvaras pārstāvjiem neatstumjot malā. M. Lasmanis izteica pateicību kolēģiem par uzticēšanos un solīja darīt visu, lai attaisnotu šo balsojumu.

"Esmu pārliecināts, ka mums ir pa spēkam kļūt par komandu, kas Jelgavas novadā īsteno ilgi gaidītās pārmaiņas! Pārmaiņas, kas nepieciešamas, lai vairotu ne vien iedzīvotāju lepnumu par piederību mūsu novadam, bet arī uzlabotu dzīves kvalitāti. Lai novads beidzot ilgtspējīgi attīstītos! Pandēmijai, kas izmainījusi mūsu dzīvi līdz nepazīšanai, pievienojusies energoresursu cenu krīze – pašvaldība nedrīkst atrasties dīkstāvē! Šodiena iezīmē pagrieziena punktu, un mums priekšā daudz darba, kas kopīgi jāpaveic! Pirmais no tiem – novada budžeta izstrāde un apstiprināšana. Otrs, kas jārisina tikpat neatliekamā kārtā – apkures tarifu, samazināšana, lai energoresursu cenu krīze būtu pārdzīvojama ikvienam. Tarifi, starp citu, mums ir vieni no augstākajiem valstī! Esmu atvērts komunikācijai un augstu vērtēju sadarbību, tādēļ arī Jelgavas novada domes turpmāko darbu veidošu cieņpilna dialoga formā kā pašvaldības ietvaros, tā ar novada iedzīvotājiem”, teic M. Lasmanis.

Madars Lasmanis pārstāv partiju  "Latvijas attīstībai". Viņš ir bijis triju Saeimas sasaukumu deputāts. Pamata un vidējo izglītību ieguvis Vilces pamatskolā un Valsts Bulduru dārzkopības tehnikumā. 2002. gadā pabeidzis Latvijas Lauksaimniecības universitāti un ieguvis bakalaura grādu dārzkopībā. 2005. gadā, absolvējot Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti, ieguvis maģistra grādu dabas zinātnēs (specializējoties entomoloģijā). Politikā M. Lasmanis iesaistījies jau no 2002. gada, kad kandidēja 8. Saeimas vēlēšanās no partijas "Jaunais laiks" saraksta. Vēlāk 2013.gadā M. Lasmanis tika ievēlēts Jelgavas novada domē, kur darbojās opozīcijā. Paralēli deputāta pienākumiem Jelgavas novada domē M. Lasmanis līdz šim pildīja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša padomnieka pašvaldību jautājumos pienākumus.