04.07.2022.

Jelgavas novada pedagogi un izglītības jomas speciālisti piedalījās kursos Tenerifē

19.04.2022

Jelgavas novada pedagogi un izglītības jomas speciālisti 2022.gada pavasarī aktīvi apmeklē dažādus profesionālās pilnveides kursus Erasmus+ programmas (Skolu sektors) ietvaros, tai skaitā Lilija Andrasone (Šķibes pamatskola), Vivita Eiklone (Jelgavas novada Izglītības pārvalde), Inese Grigaļeviča (Elejas vidusskola) un Jekaterina Zaharova (Ozolnieku vidusskola) no 4. līdz 8.aprīlim piedalījās kursos “IKT rīki radošam darba un sadarbībai klasē” Spānijā, Tenerifes galvaspilsētā Santakrusa de Tenerife.

Kursus Tenerifē organizēja Skolotāju akadēmija “Europass”, kas piedāvāja pedagogiem, izglītības jomas speciālistiem un mentoriem apgūt dažādas lietojumprogrammas  (ClassDojo, Slido, Mentimer, Wordwall, Quizlet, Padlet u.c.), kas var palīdzēt pedagogiem mācību procesā veicināt sadarbību, radošumu, iekļaušanu, kā arī atraktīvā un interesantā veidā pārvaldīt ikdienas aktivitātes klasē, piemēram, grupu izveidi, atgriezeniskās saites sniegšanu, vērtēšanu u.c.

Kursu norises laikā bija iespēja iepazīties un sadarboties pāros un grupās ar pedagogiem un izglītības jomas speciālistiem no Francijas, Polijas, Somijas, Vācijas un, jā, arī no Latvijas citiem novadiem. Ozolnieku vidusskolas skolotāja Jekaterina Zaharova dalījās pieredzē par to, kā viņa mācību stundās izmanto lietotni Wizer.me

Lai iepazītu skaisto Tenerifi, kursu organizatori bija sarūpējuši dalībniekiem divas ekskursijas – pa galvaspilsētu Santakrusa de Tenerife un uz Tenerifes salas lepnumu - vulkānu Teide -, kas atrodas 3718 metrus virs jūras līmeņa.

Brīvās pēcpusdienas pēc nodarbībām arī tika izmantotas Tenerifes salas iepazīšanai. Tā kā sala nav liela, tad, izmantojot gan sabiedrisko transportu , gan Tenerifes latvieša Alexander Silis piedāvājumu, izdevās pabūt salas dienvidu pilsētā Costa Adeje un salas ziemeļu daļā - Anagas Dabas parkā.

Kursu dalībnieki iesaka visiem pedagogiem iesaistīties Erasmus+ piedāvātajos strukturētajos kursos, jo tā ir lieliska iespēja pilnveidot profesionālās prasmes, iegūt jaunu vai citādu pieredzi, vingrināties svešvalodu lietošanā un paplašināt redzesloku.

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu sektora projekts "Kvalitatīvas un pieejamas izglītības nodrošināšana Jelgavas novadā" tiks īstenots no 2020.gada 14.septembra līdz 2022.gada 13.decembrim. Projekta kopējais finansējums 88 292,00 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija.

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu sektora projekts "“Mūsdienīgi pedagogi - profesionāli, daudzpusīgi, pašpārliecināti un elastīgi kopējā Eiropas telpā” " tiks īstenots no 2020.gada 1.augusta  līdz 2023.gada 16.februārim. Projekta kopējais finansējums 25 503,00 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija.