Zaļenieku nometne

06.05.2016
  • Diāna Vasiļjeva (Vircavas vidusskola Platones filiāle)
  • Egīls Lībieties (Vircavas vidusskola)
  • Ivars Misiuns (Staļģenes vidusskola)
  • Laura Vasele (Staļģenes vidusskola)

Tas brīdis pienāca, kad bija jāmācas ik katram. Mezgli, ieroču detaļas, medicīna, ierindas mācība un formu kopšana. Tas bija laiks kad jaunsargs izprata kas jādara, jāsaka un kā būs labāk. Mācījāmies noteikt koordinātas un arī paši orientējāmies vakara pusē.

Diāna Vasiļjeva (Vircavas vidusskola Platones filiāle)


Man nometne sākās uzreiz pēc baseina apmeklējuma. kad atbraucām uz Zaļeniekiem, vis likās ļoti labi, siltas kopmītnes, labs garastāvoklis. likās ka nometne būs ļoti patīkama. Nākošā diena liecināja par to pašu. Vienīgi mums - vecākajai grupai - lika mazliet "papumpēties" par to, ka neapēdām brokastis laikā, bet "pumpēšanās" pieder pie katras nometnes. Visu atlikušo dienu mums notika nodarbības, ierindas mācība, pirmā palīdzība, triecienšautenes daļēja izjaukšana un salikšana, tūrisms un orientēšanās pēc azimuta, jau tumsā. Pēc vakariņām un ēdamtelpas sakārtošanas likās ka visas nodarbības ir beigušās un varēsim iet atpūsties, bet patiesībā tas bija tikai sākums. Visai vecākajai grupai lika savākt savas mantas no ērtajām kopmītnēm un doties uz guļvietām kazarmās. saglabājot intrigu, neko sīkāk nestāstīšu, bet tas bija īsts izturības piedzīvojums.

Egīls Lībieties (Vircavas vidusskola)


Ieguvām zināšanas par ierindas mācību, orientēšanos un AK-4 izjaukšanu un salikšanu. Ieguvām iemaņas par pirmo medicīnisko palīdzību. Bija pieejams karstais ūdens.

Ivars Misiuns (Staļģenes vidusskola)


Mēs dzīvojām kopmītnēs kuras izskatījās kā viesnīca. Mums bija arī 3 reizes dienā ēdināšana. Mēs jaucām un salikām ieroci AK4. Ieguvu zināšanas medicīnā (kā sniegt pirmo palīdzību ārkārtas situācijā). Šāvām ar gaisa pistoli. Guvām ierindas mācību. Tikām pie jauniem zābakiem. Kopumā man ļoti iepatikās šī nometne kopmītnēs. Man ļoti patika.

Laura Vasele (Staļģenes vidusskola)