18.08.2022.

Vējiņu kauss

Drukāt
  • Diāna Vasiļjeva (Vircavas vidusskola Platones filiāle)
  • Margarēta Novika (Vircavas vidusskolas Platones filiāle)
  • Elīna Marcinkeviča (Vircavas vidusskolas Lielvircavas filiāles jaunsargs – mācās Spīdolas vsk.)
  • Gatis Beļskis (Vircavas vidusskolas Platones filiāle, tagad Jelgavas Tehnikums)
  • Dairis Danšins (Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola)
Ilgs laiks tika pavadīta braucot uz Balviem, kas nenogurdināja. Tur vajadzēja prast orientēties, jo katru laida pa vienam. Lika izprast ka jābūt uzmanīgam un pacietīgam. Balvās bija kamieļu somas camel bags. Orientējās gan lieli gan mazi, gan tādi kā Edmunds.

Diāna Vasiļjeva (Vircavas vidusskola Platones filiāle)


Sacensības rīko lai godinātu jaunsargu mecenātu Ainas un Jāņa Vējiņu piemiņu. Šīs sacensības notika ļoti tālu - Balvos. Šajās sacensībās mēs ieguvām lielu pieredzi.

Margarēta Novika (Vircavas vidusskolas Platones filiāle)


Agrā 10.oktobra rītā izbraucam uz Balviem. Mūs sagaida orientēšanās sacensības “Vējiņu kauss” . Pēc 4 stundu ilga brauciena ierodamies galapunktā un gatavojamies atklāšanas ceremonijai. Pēc svinīgās ceremonijas saņemas starta laikus, startējam apmēram ar 2 minūšu atstarpi. Atkarībā no vecuma grupas, sacensības notiek dažāda garuma distancēs. Startam sākoties, katrs ir pilnībā atkarīgs no savām zināšanām un pieredzes, lai gan, ja pa ceļam sastopamies, protams palīdzam viens otram. Distancē pavadām apmēram pusotru stundu. Šīs sacensības nebija diezgan veiksmīgas, jo nostartējām ne pārāk labi. Bet visi taču esam tikai cilvēki. Pēc pusdienām sagaidām apbalvošanas ceremoniju – šoreiz no trīs novadiem arī paliekam trešie. Pēc apbalvošanas lielā fotografēšanās un ceļš mājup.

Elīna Marcinkeviča (Vircavas vidusskolas Lielvircavas filiāles jaunsargs – mācās Spīdolas vsk.)


Vējiņu kauss, par godu Jaunsardzes mecenātiem. Orientēšanās sacensības notika Balvos. Lai paspētu laicīgi izbraukt un nokļūt gala punktā. Mums nācās palikt Lielvircavas skolā, un jau 3.30 bija jāceļas lai dotos ceļā. Uz sacensībām braucu ar lielu pašpārliecinātību, jo orientējos samērā labi. Nonākot Balvos, nācās kādu laiciņu pagaidīt, jo sacensību atklāšana bija pēc  stundas, un starti vēl pēc kāda laika. Startā biju tikpat pārliecināts par sevi, cik ceļā uz Balviem. Orientēties bija viegli, taču problēmas sagādāja divas lietas- sāpošais celis un tas, ka jau pie beigām sapratu , ka nepareizi ņemu maršrutu, to es gāju no otras puses. Nekas cits neatlika, kā godam pabeigt distanci un samierināties ar zaudējumu. Pēc rezultātu paziņošanas sapratu , ja mans rezultāts tiktu ieskaitīts, būtu guvis trešo vietu, jo no pirmās atpaliku vien par dažām minūtēm. Visā visumā, biju  gandrīz apmierināts ar savu sniegumu, un apsolījos nākamgad piedalīties atkal.

 Gatis Beļskis (Vircavas vidusskolas Platones filiāle, tagad Jelgavas Tehnikums)


2015. gada 10. Oktobrī, norisinājās orientēšanās sacensības ’’Vējiņa kauss’’ Balvos. Sacensības notiek otro gadu, par godu Austrālijas latviešiem Ainai un Jānim Vējiņam.
Sacensībās bija arī viesi no Lietuvas un Igaunijas. Kopumā sacensībās piedalījās 122 jaunsargi. Aktīvie Balvu iedzīvotāji arī izmantoja iespēju piedalīties sacensībās. No 502. Zaļenieki uz sacensībām devāmies 7 cilvēku sastāvā.
Sacensības notika dažādās vecuma un dzimuma kategorijās. Pēc pasākuma bija dzirdamas tikai pozitīvas atsauksmes. Paldies visiem rīkotājiem un atbalstītājiem.

Dairis Danšins (Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola)