Svētdiena, 16. Maijs, 2021
Edijs, Edvīns

Pulkveža J.Dalbiņa kauss

Drukāt
  • Diāna Vasiļjeva (Vircavas vidusskola Platones filiāle)
  • Gatis Petrovs (Vircavas vidusskolas Platones filiāle, tagad Jelgavas Tehnikums)
  • Gatis Beļskis (Vircavas vidusskolas Platones filiāle, tagad Jelgavas Tehnikums)
  • Endija Smikarste (Kalnciema vidusskola)

Šis bija ļoti interesants pasākums, kas mudināja ikvienu jaunsargu turpināt savu ceļu un nepadoties. Tā bija spraiga diena ,jo katrs vēlējās iegūt kausu. Man kā jaunsargam ļoti patika. Bija jautri ar draugiem pavadīt laiku. Dalbiņa kauss tā ir iespēja parādīt sevi un ko tu spēj. Bridām pār upi, skrējām slapji, bijām kā komanda, īpaši meitenes izpaudās un "ielika" puišiem.

Diāna Vasiļjeva (Vircavas vidusskola Platones filiāle)


Dalbiņa kausa izcīņā ieguvām daudz pieredzes dažādās  jomās, atcerējāmies vēsturi, sadarbojāmies ar Latvijas valsts policiju un ugunsdzēsības dienesta darbiniekiem. Es uzskatu, ka šai pasākumā uzvarētāji bija visi, jo iegūto pieredzi ir iespēja pielietot  dažādās dzīves situācijās.

Gatis Petrovs (Vircavas vidusskolas Platones filiāle, tagad Jelgavas Tehnikums)


Sacensības, kas norisinājās Bauskā, kurās bija jāveic, divas šķēršļu joslas. Pirmā bija NATO standarta šķēršļu josla, otra militarizētā, kura bija 5km gara, ar dažādiem uzdevumiem tajā. Sacensībās, obligāti no vienas vienības bija jābūt, jaunākajai  grupai un vecākajai. Man daļēji likās dīvainī, ka abu grupu rezultātus skaita kopā. Jaunākajai grupai NATO šķēršļu joslā  radās problēmas, kuru rezultātā izstājās komandas dalībnieks. Otrajā šķēršļu joslā abas grupas devās kopā. Visspilgtāk atmiņā palika tas, ka bija jāšķērso upes, jau pašā sākumā, un vēlāk arī. Ūdens bija salīdzinoši silts, priekš septembra beigām. Tresē palīdzējām jaunākajai grupai, kā vien spējām- motivējām, vilkām līdz utt.  Šajā šķēršļu joslā bija jāveic dažādi uzdevumi - jāšķērso upe ar laivu, jāiestumj kravas mašīnā u.c. Šo trasi izskrējām diezgan ātri, un bijām vienā no pirmajām vietām šajā trasē. Kopvērtējumā gan pie godalgām netikām, bet jaunākā grupa guva manuprāt lielu pieredzi, kas arī bija galvenais.

 Gatis Beļskis (Vircavas vidusskolas Platones filiāle, tagad Jelgavas Tehnikums)


Vēl šajā 2015 gadā esmu piedalījusies Pulkveža J. Dalbiņa kausā kurā ieguvām labus rezultātus un ik pa reizei orientējos, lai atsvaidzinātu savas prasmes un zināšanas, jo to nekad nav par daudz.

Endija Smikarste (Kalnciema vidusskola)