Svētdiena, 16. Maijs, 2021
Edijs, Edvīns

Karjeras diena Kalnciema pagasta vidusskolā

07.07.2017

30.maijā Kalnciema pagasta vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsts pasākums "Karjeras diena" projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

Izzināt karjeras un izglītības iespējas nākotnē, kā arī iepazīstināt ar savām profesionālajām gaitām un karjeras ceļu pie mums iradās SIA "Karameļu darbīcas" pārstāve I.Priževoite ar palīgiem, kuri skolēniem rādīja karameļu tapšanas procesu, skolas absolvente A.Kjakste, kura ir LU pasniedzēja, doktorante tiesību zinātnēs un absolvente J.Plotņikova - mēbeļu dizainere.

Pēc pasākuma ievada skolas zālē, skolēnu grupas devās iepazīties ar katra konkrētā speciālista ikdienas darbu. Turpat, klašu telpās, skolēni, vērojot J.Plotņikovas sagatavoto prezentāciju, iejutās interjera un mēbeļu dizainera lomā, aplūkoja speciālista darba rezultātus.

Arī A.Kjakstes stāstījumam skolēni sekoja ar interesi, daudz dzirdēja par izglītības iespējām, pašas A.Kjakstes skolas gaitām "kāpjot" pa karjeras kāpnēm LU un tālajiem komandējumiem, kuru laikā apskatītas skaistas zemes.

Karameļu tapšanas procesu skolēni vēroja ļoti aizrautīgi. Karameļu karstā masa, kru vāra, tad staipa un rullē sildot uz siltas plīts virsmas, līdz iegūst gardu un kraukšķīgu našķii dažādās krāsās. katrs skolēns izgatavoja arī savu karameli.

Skolēni vairākkārt dzirdēja - jebkuras karjeras ceļš nav viegls, bet, ja seko savam aicinājumam un dara to, kas patīk un dara laimīgu, tad šīs ceļš ir īstais.

11.klases skolnieces viedoklis par "Karjeras dienu": "Karjeras dienā pie mums viesojās Kalnciema pagasta vidusskolas absolventes, viņas stāstīja par savas karjeras izaugsmi. Visiem bija liels prieks iepazīties ar interjera dizainera un politologa profesiju un karjeras izaugsmi. Visiem bija liels prieks iepazīties ar interjera dizainera un politologa profesiju un iegūt jaunas zināšanas par ''sim jomām. Darbojamies arī karameļu darbnīcā, kur gatavojām gardās konfektes. Visiem bija interesanti uzzināt par uzņēmējdarbības dibināšanas pamatiem, kā arī visi bija sajūsmā par praktiskajā darbā gūtajām iemaņām. Galvenā atziņa - ir jāmācās un tālāk dzīvē jādara tas, kas patīk, kas sirdij tuvs."

Informāciju sagatavoja Zanda Kursīte - Kalnciema pagasta vidusskolas pedagogs karjeras konsultants.

Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Karjeras diena Kalnciema pagasta vidusskolā