Sestdiena, 15. Maijs, 2021
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Body and Mind in Action!

02.08.2013

Noslēdzies Starptautisks Jauniešu apmaiņas projekts „Body and Mind in Action” (Ķermenis un Prāts Kustībā), visi 33 dalībnieki no Gruzijas, Itālijas, Lietuvas, Turcijas, Ukrainas un arī Latvijas ir devušies uz savām mājām.

Projekts notika Jaunsvirlaukas pagasta „Jaunlīdumos” no 8. – 15. Jūlijam, kur šajā laikā projekta dalībnieki jutās kā mājās. Jau pirmajā, ierašanās, dienā jaunieši atrada kopīgu valodu un sadraudzējās. Arī laika apstākļi lutināja, tāpēc visas paredzētās aktivitātes noritēja pēc plāna. Pirmā diena, bija iepazīšanās diena un, kā saka, „ledus laušanas” diena, lai dalībnieki justos ērti viens otra klātbūtnē un spētu kopīgi darboties mērķa labad.

Projekta pirmās dienas pēcpusdienā jauniešiem grupās bija jāizveido Dzirnieku ciemata leģenda, vietējiem iedzīvotājiem tas arī bija liels piedzīvojums, satikt tik daudz jauniešus no citām valstīm, kā arī daudzi tika iesaistīti leģendas tapšanā. Nākamās dienas noritēja dažādu radošo darbnīcu vadītas, bija kustību darbnīca, kuras laikā tika izveidota projekta deja, kuru pārējās dienās izmantojām, lai atmodinātu dalībniekus. Mākslas darbnīcā dalībniekiem vajadzēja izpaust savu radošo garu un izmantojot guaša krāsas veidot abstraktu mākslas darbu, kuru šobrīd var apskatīt Staļģenes bērnu un jauniešu centrā. Lielākā daļa jauniešu nekad nebija izmatojuši filcēšanas tehniku, līdz ar to, hobiju darbnīcā, daudziem bija liels pārsteigums, kas tad ir filcēšana un kas no tā beigās var sanākt. Tad arī kulinārijas prasmes pārbaudījām, cepot garšīgus pīrādziņus.

Protams, projekta laikā ne tikai strādājām, bet arī lietderīgi atpūtāmies, kopā organizējām pikniku pie upes, kur jaunieši paši gatavoja ēdienu, spēlēja spēles, peldējās Lielupē, daudzi pirmo reizi peldējās upē. Braucām apskatīt galvaspilsētu, kā arī sagaidījām saulrietu Jūrmalā. Projekta laikā veidojām partijas, diskutējām par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, spēlējam volejbolu un daudz dejojām. Izmantojām gan ķermeni, gan prātu, lai aktivizētos, lai būtu kustībā. Projekta noslēgumā organizējām bērnu rītu, kur kopā ar bērniem spēlējām dažādas spēles, zīmējām, krāsojām, smējāmies un labi pavadījām laiku.

Projekta mērķis bija rosināt jauniešus dzīvot veselīgi un aktīvi, nesēdēt mājās, bet iet ārā un darīt, kustēties un piedalīties dzīves norisēs. Jau apmaiņas laikā radās idejas jauniem projektiem Turcijā, Ukrainā un Itālijā, tāpēc projekta ideja vēl sniegsies tālu.

Projekts tika finansēts ar programmas „Jaunatne darbībā” finansējumu un Jelgavas novada pašvaldības atbalstu.

Sagatavoja: Marta Drupa, Staļģenes Bērnu un jauniešu centra darbiniece, biedrības „Attīstības centrs „Iepazīsim sevi”” brīvprātīgā, projekta koordinatore.

Body and Mind in Action!